تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۰۱:۴۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 39525

%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d9%87

به طور یقین نقش مربوط به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از نقش های مهم و تاثیر گذار در این اثر تلویزیونی است که طراح گریم “معمای شاه” با پرداختی بی نظیر، تلاش کرده تا چهره این شخصیت سیاسی را به نزدیکترین حالت ممکن به چهره مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی طراحی کند.
به گزارش سینماسینما ،حسین باقریان بازیگر جوانی که نقش مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را در سریال “معمای شاه” ایفا می کند، چندی پیش و در گفت و گو با یکی از خبرگزاری ها از دیداری که با آن مرحوم داشته، سخن گفته بود و اینکه وقتی پس از پایان ایفای نقش خود در این اثر تاریخی با این شخصیت دیدار کرد،‌ از کاری که انجام داده بود اطمینان بیشتری پیدا کرد.
در روند ایفای نقش مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در سریال “معمای شاه” همواره نکته های ریزی وجود دارد که بازیگر تلاش کرده با دقت بیشتر هر چه تمام تر،‌ نقش را به درستی ایفا کند.

علاوه بر موضوع مربوط به گریم، ایفای نقش و شخصیت پردازی در سریال “معمای شاه” باید به بحث دوبله صدای نقش مرحوم ایت الله هاشمی رفسنجانی در این اثر نیز اشاره کرد.

با توجه به اینکه صدای دوره جوانی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی با صدای اخیر ایشان تفاوت داشت، محمدرضا ورزی کارگردان مجموعه تلویزیونی “معمای شاه” تصمیم گرفت برای اینکه بتواند به درستی صدای این شخصیت تاثیر گذار در تاریخ معاصر انقلاب اسلامی را ارائه دهد،‌ از دوبله استفاده کند که اگر با انصاف به روند ارائه صداها درباره این نقش در سریال “معمای شاه” نگاهی بیندازیم،‌ ظرافت های دوبله را به خوبی دریافت می کنیم.

منبع:میزان

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها