تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۱۱:۱۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 94375
واگذاری فیلم‌های سینمایی به شبکه های نمایش خانگی و “ویدئو درخواستی” با زمان بیش از حداکثر ۵ سال اقدامی غیر صنفی و در نتیجه غیر قانونی است.

به گزارش سینماسینما، سید غلامرضا موسوی عضو هیات رییسه شورایعالی تهیه کنندگان ضمن اعلام خبر فوق افزود: متاسفانه برخی موسسات نمایش خانگی هنگام عقد قرار داد با تهیه کننده، زمان واگذاری فیلم های سینمایی در قرار داد را نامحدود می‌دانند.

وی افزود:این اشکال در آخرین جلسه شورایعالی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در نهایت هیات رییسه بار دیگر تاکید کرد که زمان مناسب چنین قرار دادهایی ۳ سال و در شرایط ویژه حداکثر ۵ سال است. انعقاد قرار داد بین تهیه کننده و مدیران شبکه نمایش خانگی . V.O.D  بیش از این زمان غیر صنفی و از نظر صنف تهیه کنندگان غیر قانونی محسوب می‌شود. بدیهی است با تهیه‌کنندگانی که زیر تحمیل چنین قراردادهایی بروند ، برخورد انضباطی صورت خواهد گرفت و از سوی دیگر با شرکت‌های که چنین قراردادهایی را برای خرید و یا واگذاری V.O.D. و  D.V.D  تحمیل می‌کنند، برخورد جدی خواهد شد. در صورت اصرار بر تخلف، از همکاران تهیه کننده در خواست خواهد شد که از فروش فیلم به موسسات نمایش خانگی  متخلف خودداری کنند.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها