تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۴:۴۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 174587

جلسه شورای راهبردی اکران امروز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت با حضور محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی و کلیه اعضا در محل موسسه سینما شهر برگزار شد.

به گزارش سینماسینما به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، علی سرتیپی سخنگوی شورای راهبردی اکران درخصوص مصوبات این جلسه گفت: با توجه به پیشنهادهای ارائه شده توسط صنوف کارگردانان، تهیه‌کنندگان، پخش‌کنندگان و سینماداران، جمع‌بندی‌های لازم در رابطه با قراردادهای یکسان پخش‌کنندگان و سینماداران صورت گرفت و به تصویب رسید و این قرارداد منبعد ملاک عمل خواهد بود.

وی افزود: نظام‌نامه اکران نیز پس از بررسی پیشنهادات صنوف به تصویب نهایی رسید و توسط رئیس سازمان سینمایی ابلاغ خواهد شد و براین مبنا معین شد صنوف، نمایندگان خود برای حضور و تشکیل شورای صنفی را تا روز چهارشنبه مورخ ۲۱ اردیبهشت به معاونت ارزشیابی و نظارت معرفی نمایند و ان‌شاءالله اولین جلسه شورای صنفی در روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه در خانه سینما تشکیل خواهد شد.

سخنگوی شورای راهبردی اکران اضافه کرد: با تشکیل شورای صنفی تعیین جدید کف فروش با عنایت به قیمت بلیت سینماها، نظارت بر تعویض فیلم‌های جدید براساس قرارداد یکسان ابلاغ شده انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان ساخت: در این مرحله خوشبختانه با تصویب نهایی قراردادهای یکسان (تیپ) و نظام‌نامه امور جاری اکران به شورای صنفی سپرده می‌شود و شورای راهبردی به وظایف اصلی خود یعنی برنامه‌ریزی‌های کلان نمایش همچون رصد فضاهای جدید نمایشی، فضاهای تبلیغاتی، پیشگیری و ارائه راهکارهای قاچاق فیلم و تدوین شیوه‌های نوین تبلیغ و عرضه فیلم‌های سینمایی و … خواهد پرداخت که قطعا این امور می‌تواند عرصه‌های جدیدی را برای شکوفایی اقتصاد سینما به ارمغان آورد.

سرتیپی یکی از ویژگی‌های شورای راهبردی اکران را حضور منظم رئیس سازمان سینمایی عنوان کرد و گفت: این حضور موجب دلگرمی و انگیزه و مسئولیت‌پذیری همه اعضا و کاربردی شدن این جلسات شده و او امروز نیز این خبر مهم را داد که مبالغ حمایتی مصوب مربوط به سال ۱۴۰۰ سینماداران، دفاتر پخش و فیلم‌های مشمول این حمایت، نهایتا تا یک ماه آینده پرداخت خواهد شد.

سرتیپی ضمن اعلام خبر اکران فیلم «مجبوریم» ساخته رضا درمیشیان با توجه به مشکلات و اضطرارهای خاص این فیلم در گروه آزاد از تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه اعلام کرد که جلسات شورای راهبردی اکران به طور منظم و هفتگی روزهای دوشنبه با حضور همه اعضا و رئیس سازمان سینمایی تشکیل خواهد شد و با تاکید رئیس سازمان، دبیر این شورا نیز از میان اهالی صنوف تشکیل دهنده این شورا انتخاب خواهند شد. من به عنوان سخنگو در خدمت اهالی سینما و رسانه‌های محترم خواهم بود و با تشکر از انعکاس اخبار این شورا امیدوارم من‌بعد نیز همکاری‌های خوبی را با شورای صنفی و شورای راهبردی اکران داشته باشند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها