تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۷/۰۸ - ۱۷:۴۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 3267

فیلم سینمایی محمدفیلم «محمد رسول‌الله (ص)» برای نمایندگان رسانه‌های خارجی مقیم ایران در سینما فرهنگ اکران شد.به گزارش روابط عمومی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، اکران این فیلم به صورت ترجمه همزمان به زبان‌های عربی و انگلیسی برای مهمانان خارجی صورت گرفت که با استقبال خوبی از سوی خبرنگاران رسانه‌های خارجی مقیم و غیر مقیم همراه شد.

در این اکران حدود ۱۲۰ خبرنگار و نماینده رسانه‌های خارجی در ایران از جمله خبرگزاری آناتولی ترکیه، خبرگزاری کویت، خبرگزاری EFE اسپانیا، AFP فرانسه و شبکه‌های تلویزیونی المیادین لبنان، الیوم فلسطین، فونیکس چین، المنار لبنان، الجزیره قطر، یورو نیوز فرانسه، ان اچ کی ژاپن، آسیا لبنان و همچنین روزنامه‌های ون هویی چین و وال استریت ژورنال آمریکا به تماشای فیلم سینمایی محمد رسول الله(ص) نشستند.

همچنین برخی از سفرای کشورهای اسلامی و نمایندگان آن‌ها مانند سفرای کشورهایی چون تونس، کنیا، الجزایر، افغانستان، اندونزی، جمهوری آذربایجان، کومور، مالزی و… از دیگر میهمانان این برنامه بودند.

بعد از نمایش فیلم، مجیدی در جمع خبرنگاران خارجی و مهمانان این مراسم به سوالات و ابراز احساسات آنها پاسخ داد. کارگردان فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» در بخشی از اظهارات خود با اشاره به اینکه فیلم محمد (ص) در داخل و خارج کشور با اقبال عمومی خوبی مواجه شده است، گفت: «این فیلم در آینده‌ای نزدیک در کشور ترکیه و پس از آن در دیگر کشورهای اسلامی از جمله سنگاپور، اندونزی، مالزی، سریلانکا و در ادامه در کشورهای آمریکایی و اروپایی به نمایش گذاشته می‌شود».

مجیدی در ادامه به موضوع تحریم این فیلم از سوی برخی مقامات سعودی اشاره و تصریح کرد: «عربستان با وجود وقایع اخیر و کشتار مردم و کودکان بی دفاع یمن به هیچوجه صلاحیت لازم برای اظهار نظر در این حوزه را ندارد.»

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها