تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۱/۰۳ - ۰۳:۲۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 41380

مجید مسچی مهندس مجید مسچی، مدیرعامل موسسه سینماشهر، تعداد پردیس های سینمایی در کشور را کافی ندانست و گفت: قاعدتا باید تعداد بیشتری پردیس سینمایی در سطح کشور ساخته شود.
به گزارش سینماسینما، او افزود: واقعیت این است که ساخت سینمای مستقل دیگر به دلیل قیمت بالای زمین، به صرفه نیست. ضمن این که سینما نمی تواند در بیرون شهر و جاهایی که قیمت زمین ارزان تر است، ساخته شود، بلکه حتما باید در جای مرغوب و قابل دسترسی شهر احداث شود. بنابراین تمایل سرمایه گذاران این است که سینماها را در مجتمع های تجاری بسازند. این مساله دو حسن دارد؛ یکی این که کار اقتصادی تر می شود و دیگر این که یک رابطه دوسویه به وجود می آید، یعنی هم سینما به مجموعه تجاری کمک می کند و هم مجموعه تجاری به سینما. این موضوع توجیه دارد و الگویی است که در همه جای دنیا جواب داده است.
مسچی ادامه داد: ساخت چنین پردیس هایی فقط در شهرهایی بزرگ با گردش اقتصادی بالاامکانپذیر است و جواب می دهد. به همین دلیل همین الان چند پردیس در برخی نقاط کشور مشغول ساخت است و یکی دوتای آن تا عید به بهره برداری می رسد. پردیس مگامال در شهرک اکباتان با ۹ سالن، مجموعه سیتی سنتر اصفهان با ۷ سالن، مجموعه اطلس در جنوب مشهد با ۷ سالن، سینما شهرآفتاب در مجموعه خلیج فارس شیراز با ۷ سالن، از جمله این پردیس های در حال احداث است.
او گفت: باتوجه به فروش های خوب اخیر فیلم ها، سرمایه گذاران تازه دارند سینما را کشف می کنند. ساخت سالن های سینمایی می تواند مجتمع های تجاری را نجات دهد و به آنها رونق ببخشد.
مسچی درباره نقش کمرنگ دولت در این خصوص هم توضیح داد: اینجا دو بحث مطرح است. یکی بحث کمک های قانونی و مقرراتی است که آن را قبول دارم. چون قبلادر برنامه سوم و چهارم توسعه، بندی به عنوان ۱۶۱ داشتیم که امتیازی به سازندگان مجموعه های تجاری می داد و در بحث تغییرکاربری به میزان سطح سالن سینما، می توانستند از عوارض شهرداری تخفیف بگیرند. متاسفانه این مزیت قانونی و مقرراتی در برنامه پنجم حذف شد.

جام جم

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها