تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۲۰ - ۲۰:۴۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 123289

«مجید موثقی» فیلمساز ایرانی ساکن سوئیس به عنوان رئیس هیات داوران بخش «اینترفیلم Inter-Film» در جشنواره «DOK Leipzig » آلمان انتخاب شد.

به گزارش سینماسینما، «اینتر فیلم » که دراکثر جشنواره های الف دنیا یک تیم داوری مستقل دارد، امسال از مجید موثقی برای قضاوت آثار بخش مسابقه بین الملل جشنواره لایپزیگ دعوت به عمل آورد. «فستیوال فیلم لایپزیگ» یکی از قدیمی ترین و مهم‌ترین جشنواره های فیلم مستند و انیمیشن در سینمای امروز جهان به شمار می آید که نزدیک به شصت و پنج سال پیش تاسیس شده است. در حال حاضر مدیریت هنری آن بر عهده خانم«لینا پاسانِن» است که به زودی مدیر فستیوال «Biografilm» در ایتالیا خواهد شد. «جایزه ۲۵۰۰ یورویی اینتر فیلم»به اثری معناگرایانه و فیلمی انسان دوستانه تعلق می گیرد که قادر است به اعماق وجود انسان نفوذ کند.
این رویداد بزرگ سینمایی از تاریخ ۲۸ اکتبر تا ۳ نوامبر ۲۰۱۹ در شهر لایپزیگ آلمان برپا می شود و موثقی به همراه داورانی ازفرانسه ، لوکزامبورگ و آلمان به تماشای آثار فیلمسازانی چون مارکوس واتر از آلمان ، کریم صیاد از الجزایر ، هئو نینگ از چین ، یوهانس هُلزهاوسن از اتریش و تامارا استپانیان از ارمنستان خواهد نشست‌. لازم به ذکر است فیلم «روابط خانوادگی» ساخته «ناصر ضمیری » از ایران نیز در این بخش رقابتی حضور دارد؛ اکثر فیلم های بخش بین‌الملل اولین نمایش جهانی خود را در لایپزیگ تجربه می کنند ؛ موثقی سال پیش نیز داوری جشنوراه « Vision de Réel » سوییس را در کارنامه داشت که یکی دیگر از فستیوال مهم و تاثیرگذار سینمایی امروز جهان یه شمار می آید.
تا به امروز از «مجید موثقی» داوری و ورکشاپ های گوناگونی در شهرهای مختلف ایران، مسکو، باتومی، مزار شریف، تورنتو ، داکا و نیون دیده شده است.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها