تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۸/۱۵ - ۱۴:۱۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 31880

تلویزیونرسانه‌های سعودی خبر داده‌اند که دادگاه این کشور برای یک امام‌جمعه به دلیل اینکه یک بازیگر را دیو… و کافر خطاب کرده بود، حکم زندان صادر کرده است.

به گزارش سینماسینما به نقل از «عصرایران»، براساس حکم قضایی،‌ امام جمعه یکی از استان‌های منطقه عسیر عربستان سعودی به دلیل متهم‌کردن ناصر القصبی بازیگر و کمدین معروف سعودی به کفر و دیاثت به تحمل ۴۵ روز زندان متوالی محکوم شده است.

این اتهام‌زنی در خطبه‌های نمازجمعه انجام شده بود. در عربستان سعودی کشور به چند منطقه تقسیم می‌شود و هر منطقه به چند استان.

براساس نوشته‌های سایت خبری سعودی سبق،‌ این حکم قضایی در مرحله دادگاه اولیه و قابل تجدیدنظرخواهی است.

در حکم قضایی آمده است که بعد از اثبات اینکه سعید بن فروه (امام جمعه) توهین و تشهیر علیه ناصر القصبی را تلفظ و انجام داده و از کلمات کافر و دیوث استفاده کرده است، او به زندان ۴۵ روزه متوالی و ارائه تعهد شدید درباره عدم تکرار چنین اقدامی محکوم شده است.

ناصر القصبی بازیگر و کمدین معروف سعودی نیز در واکنش به این موضوع در توئیتر نوشت که صدور این حکم گام مهمی است.

در مقابل، امام جمعه یعنی سعید بن فروه نیز با تکذیب صدور حکم علیه خود در توئیترش نوشت که هر آنچه صادر شده دروغ و نادرست است و هنوز هیچ حکمی از سوی دادگاه تجدیدنظر نیامده است. به نظر می‌رسد او علیه حکم درخواست تجدیدنظر کرده باشد.

او همچنین از دوستداران غیرتمندش و هر آن کسی که با او تماس گرفته و جویای حالش شده قدردانی کرد.

این موضوع مربوط به ماه رمضان گذشته است؛ هنگامی که سریال طنزی به نام «سلفی» از شبکه ام‌بی‌سی پخش شد. بخش‌هایی از این سریال در انتقاد از روحانیون افراطی سعودی بود.

در یکی از قسمت‌های این سریال،‌ ناصر القصبی در لباس دشداشه کوتاه (ویژگی پوشش افراد سلفی) ظاهر شد و با انتقاد از موسیقی،‌ سازهای موسیقی را شکست.

موضوع این قسمت سریال انتقاد از روحانیون مخالف موسیقی بود.

به دنبال پخش این سریال، بن فروه در خطبه نمازجمعه در یکی از مساجد منطقه عسیر با حمله به این بازیگر سعودی،‌ او را به کافر و زندقه توصیف کرد.

این امام جمعه سپس در توئیترش با انتشار متنی از سخنان تکفیرآمیزش علیه این بازیگر عقب‌نشینی کرد.

این بازیگر به دنبال انتشار این سخنان امام‌جمعه با گرفتن وکیل از او شکایت کرده بود.

این شکایت خود نیز باعث بحث و جدل زیادی در میان اعضای شبکه‌های اجتماعی شد؛ برخی از آنها از بازیگر حمایت کردند و برخی دیگر خواستار مجازات امام‌جمعه شدند و البته بخش سومی هم خواستار بازخواست بازیگر به دلیل تعدی به روحانیون و رجال دین شدند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها