تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۰۶ - ۱۲:۲۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 124208

رتبه‌بندی میزان فروش فیلم‌هایی که بیشترین شانس را در کسب جوایز آتی اسکار دارند، اعلام شد.
به گزارش سینماسینما به نقل از ورایتی، فیلم سینمایی «انگل» از کمپانی نئون، «جودی» از رُدساید اترکشنز، «خرگوش جوجو» از کمپانی سرچ لایت فیلم‌هایی هستند که گیشه فیلم‌های مستقل را در این روز‌ها پر رونق کرده اند.

با نزدیک شدن به فصل جوایز سینمایی اسکار، استودیو‌ها تلاش می‌کنند که بهترین فیلم‌های خود را به نمایش بگذارند. فیلم‌های سینمایی «وداع» در ابتدای سال میلادی و «کره بادام زمینی» نیز در ماه آگوست نمایش داده شدند.

سال گذشته ۹ نامزد اسکار در بخش بهترین فیلم اسکار، با رقابت فیلم‌هایی مثل «پلنگ سیاه»، «حماسه کولی» و «ستاره‌ای متولد شده» برای بزرگترین جایزه سینمایی، در مجموع بیشتر از نامزد‌های یک دهه پیش فروش کرده بودند. تاریخ ثابت کرده که جوایز معتبر سینمایی با میزان فروش در گیشه‌ها ارتباطی ندارند و ممکن است یک فیلم از یک استودیوی کوچک، اسکار را به خانه ببرد.

امسال امید‌های اسکار در گیشه نیز موفق بوده اند؛ در این هفته فیلم سینمایی «فانوس دریایی» با ۳ میلیون دلار در بین ۱۰ فیلم پرفروش قرار گرفت. فیلم سینمایی «خرگوش جوجو» نیز با در اختیار داشتن ۵۵ سینما و فروش یک میلیون دلاری بهترین میانگین فروش این هفته را رقم زد. در این بین فیلم سینمایی «انگل» هم ۴ میلیون دلار از اکران محدودش در گیشه‌های آمریکای شمالی فروش کرد.

با اینکه استودیو‌ها تمایل دارند فیلم‌های خود را برای اینکه در ذهن رای دهندگان اسکار بماند، در اواخر سال اکران کنند، بعضی از مدعیان اسکار زودتر اکران شدند. تابستان امسال «روز و روزگاری در هالیوود» به کارگردانی کوئنتین تارانتینو اکران شد و ۳۶۸ میلیون دلار به صورت جهانی فروش داشت. فروش فیلم «راکتمن» هم به ۱۹۵ میلیون دلار رسیده است. فیلم‌های سینمایی «شیادان» و «جوکر» هم هنوز در حال اکران هستند. ترتیب پرفروش‌ترین مدعیان اسکار تاکنون به شرح زیر است:

«جوکر» (۸۴۹ میلیون دلار)
«روز و روزگاری در هالیوود» (۳۶۸ میلیون دلار)
«راکتمن» (۱۹۵ میلیون دلار)
«شیادان» (۱۳۵ میلیون دلار)
«انگل» (۱۰۴ میلیون دلار)
«درد و افتخار» (۳۱ میلیون دلار)
«جودی» (۲۹ میلیون دلار)
«وداع» (۱۹۵ میلیون دلار)
«فانوس دریایی» (۳.۶ میلیون دلار)
«خرگوش جوجو» (۱.۵ میلیون دلار)

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها