تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۰۷ - ۰۹:۵۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 64270

مدیرعامل بنیاد فارابی از شیوه جدید پرداخت تسهیلات به پروژه‌های سینمای حرفه‌ای خبر داد.

به گزارش سینماسینما، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با اعلام اینکه در دولت دوازدهم شیوه جدید پرداخت تسهیلات به پروژه‌های سینمایی اجرایی خواهد شد، گفت: به منظور افزایش میزان تعداد وام گیرنده و شفافیت در نحوه حمایت‌ها و توسعه آن و نیز تغییر شیوه‌های پرداخت تسهیلات به پروژه‌های سینمای حرفه‌ای، این شیوه از نیمه دوم سال جاری، اجرایی می‌شود.

مدیرعامل بنیاد فارابی تأکید کرد: برای اجرای شیوه نامه جدید اعطای تسهیلات به پروژه‌های سینمای حرفه‌ای هم اینک در مرحله عقد تفاهم‌نامه با صندوق اعتباری هنر هستیم که به زودی جزئیات بیشتر آن نیز منتشر خواهد شد.

تابش تصریح کرد: این تسهیلات از طریق صندوق اعتباری هنر و به فیلم‌های دارای پروانه ساخت مورد تأیید و با معرفی بنیاد سینمایی فارابی پرداخت خواهد شد.

او ادامه داد: در دولت یازدهم بنیاد سینمایی فارابی از محل اعتبارات خود، از ۱۵۳ پروژه سینمای حرفه‌ای در قالب تسهیلات حمایت کرده است.

مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با تأکید بر اینکه تأمین مالی پروژه‌های سینمایی صرفاً از طریق حمایت‌های سازمان سینمایی و بنیاد سینمایی فارابی امکان پذیر نیست، گفت: در تجدید ساختار بنیاد سینمایی فارابی، مدیریت تأمین منابع و سرمایه‌گذاری پیش‌بینی خواهد شد و با همین هدف طی چند ماه اخیر ستاد اقتصادی سینمای ایران تشکیل گردیده و جلسات منظم در این حوزه برگزار شده است.

او با اشاره به مذاکرات رئیس سازمان سینمایی با چند تن از مدیران عامل بانک‌ها درخصوص مشارکت هر چه بیشتر سیستم بانکی در حمایت از تولید سینما و توسعه زیرساخت‌های سینمایی و حمایت از جشنواره‌ها و رویدادهای سینمایی، گفت: در این جلسات که مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان سینمایی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و کارشناسان اقتصادی حضور داشته‌اند، شیوه‌های همکاری هر چه بیشتر سیستم بانکی و سرمایه‌ای کشور در تعامل با سینمای ایران بررسی شده است.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها