تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۷:۰۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 150770

لین استالمستراولین مدیر انتخاب بازیگران برای فیلم‌های سینمایی که توانست جایزه اسکار دریافت کند، در ۹۳ سالگی درگذشت.

به گزارش سینماسینما، لین استالمستر مسئول انتخاب بازیگران حدود ۲۰۰  فیلم‌ هالیوودی، در ۹۳ سالگی درگذشت.

استالمستر در زمینه انتخاب بازیگران پیشگام بود و به صورت مستقل فعالیت می‌کرد. او به خاطر توانایی‌اش در کشف استعداد‌های جدید و انتخاب بازیگران مناسب برای نقش‌ها شناخته می‌شد.

او همچنین جایزه‌ای در زمینه انتخاب بازیگر دریافت کرده است. در سال ۲۰۱۶ او به اولین مدیر انتخاب بازیگران تبدیل شد که جایزه اسکار را دریافت کرد. او این افتخار را از Governors Award دریافت کرد که توسط آکادمی علوم و هنر‌های سینمای برگزار می‌شود.

او در طول فعالیتش از دهه ۱۹۵۰ تا اواخر دهه ۱۹۹۰، به عنوان فردی تاثیرگذار با فیلمساز‌هایی مثل نورمن جویسون، بلیک ادواردز، آرتور هیلر، جان فرانکن هایمر، هال اشبی، مایک نیکولز و سیدنی پولاک همکاری‌ داشت. در فیلم سینمایی «حادثه توماس کراون» ساخته نورمن جویسون، نام لین استالمستر برای نخستین بار در بین انتخاب کننده بازیگران، به صورت تکی در تیتراژ نوشته شد.

استالمستر سابقه نقش آفرینی در چند فیلم سینمایی را هم دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به «کلاه‌خود فولادی» به کارگردانی سم فولر و «پرواز ملوان» نیکلاس ری در مقابل جان وین اشاره کرد. او همچنین در سریال تلویزیونی «شهر بزرگ» که در سال‌های ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۵ پخش می‌شد، حضور داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها