تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۲۲:۱۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 159736

علی سلیمانی ظهر امروزجمعه ۲۲ مرداد ماه در شرایطی به خانه ابدی بدرقه شد که دخترش سبا از همگان خواست از مراسم خاکسپاری او، شادی و امید را به یادگار ببرند چراکه همواره او امیدبخش و شادی بخش بود.

به گزارش سینماسینما علی سلیمانی، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با روضه خوانی آذری و فارسی و سخنان کوتاهی از دخترش در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) در کنار مجید فروغی ( هنرمند نمایش های آیینی سنتی ) به خاک سپرده شد.

مراسم خاکسپاری او با سخنانی از سید جواد هاشمی آغاز شد. هاشمی از عشق پدر علی سلیمانی و علاقه خود او به حضرت علی (ع) سخن گفت.
او گفت: این لحظه برای ما سخت و غم انگیز است ولی برای علی چنین نیست. بارها دخترش سبا به من می گفت پدرم خیلی آرام است و آرامش او به من منتقل می شود. از شما هم می خواهم آرامش داشته باشید چراکه آرامش شما به او منتقل می شود.

بعد از اجرای یک قطعه روضه خوانی آذری، سبا دختر علی سلیمانی در سخنانی گفت: پدرم با اسم علی به دنیا آمد و با عشق او زیست و هم قدم شد تا خدا. من صدای سلامی را که پدرم به حضرت علی داد را شنیدم شنیدم که او می گفت: به خدای کعبه رستگار شدم.
او خطاب به پدرش ادامه داد: امروز تن تو بذر می دهد. ما بدن تو را به خاک می سپاریم و در زمین می کاریم تا سبز شوی و سبز بمانی.
دختر علی سلیمانی از طرف مادرش که به دلیل تاثر شدید امکان سخن گفتن نداشت،  از همه ابراز همدردی‌هایی که در این دو روز تسلی خاطر آنان بوده، قدردانی کرد.
او با اشاره به شرایط بحرانی کرونا و شمار قربانیان این ویروس اضافه کرد: شرایط جامعه دردناک است. قطعا افراد شبیه ما بی شمار هستند. در سالن تدفین کسانی زیادی مانند من جسم پدر را به خاک سپرده اند ولی می دانند که روح پدران شان در کنارشان است.
سبا سلیمانی با یادآوری اینکه پدرش همواره امیدوار و پر انرژی و شاداب بوده است، اضافه کرد: اگر در سختی‌ها بمانیم هنر است. زندگی با همه دشواری ها ادامه دارد. خوب باشید و خوب بمانید. اگر  می خواهید پدرم مثل همیشه آرام و شاد باشد، از اینجا شادی و امید را به یادگار ببرید. او همیشه به امیدبخشی ایمان داشت حتی وقتی این کار سخت بود.

او شعری را به یاد پدرش خواند و از جانب پدرش از همگان حلالیت خواست.

سید جواد هاشمی هم در بخش دیگری از این مراسم گفت: می خواستم از مسئولان درخواستی کنم که نمی کنم، ولی امیدوارم غم از دست دادن رفقای مان در پروژه های هنری کم شود.
پیکر علی سلیمانی با نواختن سنج به سمت خانه ابدی اش بدرقه شد.

به گفته هاشمی، جمعی از بازیگران و کارگردانان، اهالی موسیقی و هنرهای تجسمی و مدیران هنری در این مراسم شرکت داشتند.

علی سلیمانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون به دلیل ابتلا به کرونا در سن ۵۰ سالگی درگذشت.

با وجود هشدارها مبنی بر شیوع کرونا، جمعیت قابل توجهی در این مراسم حضور داشتند.

سید جواد هاشمی بارها برای فاصله گذاری برای وضعیت کرونا به حاضران هشدار دادند.

در بخشی از مراسم مداحی علی سلیمانی در فیلم تنگه ابوقریب توسط مداح حاضر بازخوانی شد.

.

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها