تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۲۱:۰۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 135993

مراسم یادبودی برای نجف دریابندری به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش سینماسینما، به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان، این مراسم روز چهارشنبه (۳۱ اردیبهشت ماه) از ساعت ۹ شب از صفحه اینستاگرام خانه هنرمندان پخش می‌شود.

در این مراسم که با میزبانی سهراب دریابندری فرزند زنده‌یاد دریابندری است، نجل رحیم، منوچهر بدیعی، حسن کیائیان، احمد پوری، بهرام دبیری، سیمین اکرمی، ژاکلین حق‌شناس، ایرج کلانتری، ایرج صغیری،عاطفه طاهایی و اسدالله امرایی حضور خواهند داشت.

همچنین پیام تصویری محمدعلی موحد پخش خواهد شد.

نجف دریابندری، مترجم و نویسنده، متولد سال ۱۳۰۹، پس از تحمل سال‌ها بیماری در پانزدهمین روز اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۹ چشم از جهان فروبست.

«پیرمرد و دریا» و «وداع با اسلحه) (ارنست همینگوی)، «بیگانه‌ای در دهکده» و «هاکلبری فین» (مارک تواین)، «یک گل سرخ برای امیلی» و «گور به گور» (ویلیام فاکنر)، «پیامبر و دیوانه» (جبران خلیل جبران)، «رگتایم» و «بیلی باتگیت»، (دکتروف)، «بازمانده روز» (کازوئو ایشی‌گورو)، «تاریخ فلسفه غرب» (برتراند راسل)، «فلسفه روشن‌اندیشی» (ارنست کاسیرر)، «خانه برناردا آلبا» (فدریکو گارسیا لورکا)، «کتاب مستطاب آشپزی، از سیر تا پیاز» (با همکاری همسر فقیدش، فهیمه راستکار) و چندین و چند کتاب دیگراز جمله آثاری هستند که از او به یادگار مانده‌اند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها