تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۰/۲۰ - ۱۷:۳۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 103330

بعد از منتفی شدن حضور فیلمهای شهاب حسینی در فجر امسال، حالا می توان دیگر غایب بزرگ این رویداد را رضا عطاران دانست.
به گزارش سینما سینما ،عطاران یا به قول دوستانش «عطا» که امسال با سه فیلم «مصادره»، «هزارپا» و «خانم یایا» به مجموع فروشی در حدود ۵۶٫۵ میلیارد دست یافت، رکورد خودش را هم شکست. با این حال این گیشه گرم هم با اما و اگر هایی مواجه شد؛ تا جایی که فیلم نسبتا قابل دفاع «مصادره» به کمدی سخیفی همچون «هزارپا» منتهی شد و در نهایت با «خانم یایا»، مردم و منتقدان را همزمان کلافه و مایوس کرد.
با این حال او به نظر ضمن تماشای فروش گرم فیلمهایش، در سال جاری از حیث پذیرش پیشنهادها کمی محتاطانه عمل کرده است. او امسال فقط در دو فیلم «زیر نظر»(مجید صالحی) و «آزاد مثل هوا»(عبدالرضا کاهانی) بازی کرد که به نظر نمی رسد بتوان به آنها انگ کمدی سخیف زد. بویژه اگر به حرف کاهانی درباره او اعتماد کنیم که اخیرا گفته:« «آزاد مثل هوا» فیلم رضاعطاران است. او بیش از همیشه همراهم بود و به گمانم نتیجه‌ زحماتش درخشان.پس از سه ماه همکاری مداوم، جدایی از او برایم سخت است. ما داستان عجیب و هیجان‌انگیزی را ساختیم که سال‌ها درباره‌اش فکر کرده بودیم».
مرد خوش خنده و دوست داشتنی سینما امروز دیگر یک متخصص نقشهای کمدی است که از دید تهیه کنندگان و کارگردانان، قابلیت نجات دادن بدترین فیلمنامه ها و نقشها را دارد. شاید همین دیدگاه نسبت به او موجب شده تا خروجی برخی از کارهایش، ذهنیت سینماروها را نسبت به او مخدوش کند. عطاران را باید امروز سرحال ترین و تمام نشدنی ترین کمدین سینمای ایران دانست که چشم خیلی از پروژه ها به جذب اوست. پروژه هایی که متاسفانه با توجه به روند رو به نزول کمدی سازی در سینمای ایران،پتانسیل تبدیل او به یک بازیگر معمولی و کم اهمیت را دارند.
راستی جشنواره بی عطاران امسال هم گویی چیزی کم دارد!

بانی فیلم

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها