تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۴/۰۸ - ۱۵:۴۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 90730

 

مخاطب فوتبال‌دوست فراموش نمی‌کند زمانی که مزدک بازی فوتبال میان تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی برزیل را گزارش می‌کرد که با گل قوچان‌نژاد باعث صعود ایران به جام جهانی شد؛ چقدر هیجان‌های گزارشگری‌اش با ثبات و هوشمندانه بود نکته‌ای که این روزها درباره گزارشگرهای ایرانی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بسیار در موردش صحبت می‌کنند. مثلاً عادل فردوسی‌پور که از موضع ضعف بازی ایران و مراکش را گزارش می‌کرد و در زمان پیروزی از خودش  بی‌خود شد حتی در استودیوی برنامه ۲۰۱۸ که رفتارش، کارشناسان برنامه را شگفت‌زده کرده بود. یا پیمان یوسفی که قدری کسل‌کننده گزارش می‌کرد و انگار از جذابیت‌ها و هیجان بازی ایران و پرتغال جا مانده بود. اما مزدک میرزایی واقعاً جایش این روزها خالی است؛ مردی که ادبیات گزارشی‌اش نوستالوژی روزگاری است که مسابقه میان تیم‌های نانت و موناکو برگزار می‌شد و او به مدت ده دقیقه اولین بار در کنار جواد خیابانی قسمت‌هایی از این رقابت را گزارش می‌کرد. پس از آن کم کم به گروه گزارشگران فوتبال شبکه سه سیما پیوست ولی چندی است که خبری از او نیست و مردم صدایش را در جام جهانی روسیه نشنیده‌اند. به سراغش رفتیم اما خیلی دلگیر بود و چنین پاسخ خبرنگار فرهنگی تسنیم را داد:

“این روزها دلگیرم اما نمی‌خواهم با گفتن ناراحتی‌هایم تشنج رسانه‌ای ایجاد شود. از من می‌پرسید چرا نیستم؟! چون در شبکه مستند فعالیت دارم؛ شبکه سه بنده را به چشم یک گزارشگر می‌بینند، چون در آن جمع دوستانی که بیشتر تهیه‌کنندگی برنامه‌های ورزشی دارند قرار ندارم. همیشه مسابقات را گزارش کرده‌ام و تهیه‌کنندگی برنامه را به دوستان دیگر واگذار کرده‌اند. به همین‌خاطر ترجیحم بوده که نباشم و در شبکه مستند به عنوان تهیه‌کننده فعالیت ورزشی‌ام را ادامه بدهم.

از مزدک میرزایی سوال کردیم که در فضای مجازی نبودنش را به اختلاف با عادل فردوسی‌پور ربط می‌دهند که او این طور بیان کرد: هیچ اختلافی ندارم اما دعوت نشدم، چون مثل همیشه در شبکه سه گزارشگر بوده‌ام و هستم. حالا ان‌شاالله در ادامه جام… نمی‌خواهم این روزها از دلگیری‌هایم بگویم. الان نمی‌خواهم مردم علاقه‌مند به فوتبال و دوستانم را آزرده‌خاطر کنم.

او از تهیه‌کنندگی مستند “تاریخ نگاری سرخابی” گفت که این روزها در حال تولید است و بعد از پاییز روی آنتن شبکه مستند می‌رود، اظهار کرد: مستند “تاریخ نگاری سرخابی” دو مجموعه ۱۳ قسمتی است که برای اولین بار مروری موشکافانه بر تاریخچه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دارد. ما سعی کردیم در این مستند به سراغ کارشناسان فوتبالی به نام و دوستانی که سهمی در تاریخ این دو باشگاه داشته‌اند، برویم تا بتوانیم روایتی صریح از اتفاقات این دو باشگاه داشته باشیم. البته مقطع انقلاب و اتفاقات دهه ۶۰ بیش از همه دوران‌ها برایمان حائز اهمیت بوده و از این جهت دوستان مطبوعاتی فعال آن روزگار بیشتر به ما مساعدت داشته‌اند. این کار را حاج‌نورزی کارگردانی می‌کند و بنده در مقام تهیه‌کننده این مستند حضور دارم.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها