تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۹:۳۷ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 186013

اصغر فرهادی کارگردان ایرانی ضمن برگزاری مسترکلاس در موزه ملی سینمای ایتالیا در شهر تورین از سوی این نهاد سینمایی مورد تقدیر قرار خواهد گرفت.

به گزارش سینماسینما، برنده دو جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی در سال ۲۰۱۲ با فیلم «جدایی» (همچنین خرس طلایی در برلین) و در سال ۲۰۱۷ با فیلم «فروشنده»، که خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی در برلین در سال ۲۰۰۹ با فیلم «درباره الی» و جایزه بزرگ کن ۲۰۲۰ با «قهرمان» را در کارنامه دارد، بدون شک یکی از شناخته‌شده‌ترین و مورد تمجیدترین سینماگران ایرانی در جهان است.

اصغر فرهادی مسترکلاس خود را در موزه ملی سینمای ایتالیا در ساختمان تاریخی «مول آنتونلیانا» در شهر تورین در روز دوشنبه ۱۷ آوریل ۲۰۲۳ (۲۸ فروردین) ساعت ۱۹:۰۰ برگزار می‌کند.

در بیانیه رسمی موزه سینما اعلام شده است که کارشناسان حاضر در نشست، مهم‌ترین مراحل زندگی فرهادی را با حضور خودش مرور می‌کنند و در ادامه نوشته‌اند: «ایران معاصر، حقوق، سینما و رویارویی با وقایع جاری مضامینی هستند که از رئالیسم اجتماعی و روانشناختی ظریف سینمای او بیرون می‌آیند. فیلم‌های او متعهد، همدل و واقع‌گرا هستند و می‌دانند چگونه پویایی متناقض جامعه‌ای را که از میان حوادث کوچک زندگی روزمره دچار چند دستگی شده را بازگو کنند.»

اصغر فرهادی اخیرا ریاست هیات داوران جشنواره فیلم زوریخ و لوکزامبورگ را بر عهده داشته و سال گذشته در جشنواره کن یکی از داوران اصلی بود.

منبع: ایسنا به نقل از کامینگ سون

لینک کوتاه

 

آخرین ها