تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۳:۵۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 148061

مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» با روایتی صریح و بی پرده از داعش در جدیدترین قسمت برنامه تلویزیونی به اضافه مستند پخش می شود.

به گزارش سینماسینما به نقل از روابط عمومی شبکه مستند ، دهمین قسمت از فصل چهارم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند» با پخش و بررسی مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند روی آنتن شبکه مستند می‌رود.
سوژه این فیلم مستند زنان و کودکان اعضای داعش در عراق هستند. این فیلم، روایت یک خبرنگار به نام نور الحلی است که در زمان جنگ شروع به تهیه گزارش و خبر می‌کند. در این بین او با زنان عراقی جنگ زده و خانواده اعضای داعش روبرو می شود. حالا جستجویی شکل می گیرد که داستان مستند «زنانی با گوشواره های باروتی» است.
مستند زنانی با گوشواره های باروتی در سال ۱۳۹۶ برای اولین بار در جشنواره سینما حقیقت به نمایش درآمد و توانست جوایز مهمی را در این جشنواره کسب کند. پس از آن نیز به جشنواره های خارجی رفت و موفق به دریافت جوایز بین المللی ارزشمندی شد. این فیلم مستند به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی از شبکه مستند و برنامه به اضافه مستند پخش می شود.
در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور مهدی شامحمدی، مستندساز و روح الله رفیعی، مدیر گروه مستند بنیاد روایت فتح برگزار می‌شود و در آن «چرایی سکوت رسانه ای پیرامون بحران منطقه» بررسی خواهد شد. این قسمت از برنامه «به اضافه مستند» روز سه‌شنبه ۱۶ دی ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۱۷ دی ساعت ۹ و جمعه ۱۹ دی ساعت ۱۴ است.
«به اضافه مستند»، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه‌کنندگی یاسر فریادرس با آیتم‌های مختلف سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها