تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۳:۲۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 162419

جایزه بهترین فیلمبردار سال آسیا به مسعود امینی تیرانی برای فیلمبرداری فیلم سینمایی «دشت خاموش» رسید.

به گزارش سینماسینما به نقل از روابط عمومی فیلم، مسعود امینی تیرانی عنوان بهترین فیلمبردار سال آسیا را برای فیلمبرداری فیلم سینمایی «دشت خاموش» در پانزدهمین دوره جوایز فیلم آسیا که در جریان بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم بوسان برگزار شد، کسب کرد.

این فیلم به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری شامگاه جمعه ۱۶ مهرماه این جایزه را کسب کرد و احمد بهرامی که به دعوت جشنواره بوسان در کره‌جنوبی حضور دارد، جایزه را دریافت کرد.

«دشت خاموش» که هم‌اکنون در سینماهای ایران در حال اکران است و نظر مثبت منتقدان و مخاطبان را به همراه داشته، در دو رشته بهترین کارگردانی و بهترین فیلمبرداری نامزد بود که جایزه بهترین فیلمبردار سال آسیا را کسب کرد.

مراسم اهدای جوایز پانزدهمین دوره جوایز فیلم آسیا به صورت ترکیبی از حضوری و آنلاین در جریان بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم بوسان در روز ۸ اکتبر ۲۰۲۱ (۱۶ مهر ۱۴۰۰) در کره جنوبی برگزار شد.

«دشت خاموش» که به شکل سیاه و سفید ساخته شده است و قصه‌ای کارگری را روایت می‌کند، پیش از این حضورهای جهانی زیادی داشته و جوایز معتبر بین‌المللی را از آن خود کرده است. این فیلم که پخش بین‌المللی آن توسط شرکت «پرشیا فیلم» با مدیریت علی قاسمی انجام می‌شود، تاکنون در بیش از ۲۵ جشنواره بین المللی شرکت داشته و جوایز مهمی را برای سینمای ایران کسب کرده است که از آن جمله می توان به دریافت تندیس شیر بهترین فیلم بخش افق‌ها از فستیوال ونیز سال ۲۰۲۰، تندیس بهترین فیلم از فستیوال هنگ کنگ سال ۲۰۲۱، تندیس بهترین بازیگر مرد برای علی باقری از فستیوال هنگ کنگ سال ۲۰۲۱، بهترین تدوین برای سارا یاوری از انجمن بین‌المللی منتقدان و روزنامه نگاران سراسر جهان سال ۲۰۲۱، نشان فیپرشی از فدراسیون بین‌المللی منتقدان فیلم سال ۲۰۲۰، تندیس بنیاد فای (اعتماد ملی ایتالیا) سال ۲۰۲۱ و جایزه بهترین فیلم از فستیوال سابورسیو کرواسی سال ۲۰۲۱ اشاره کرد.

علی باقری، فرخ نعمتی، مهدیه نساج، تورج الوند، مجید فرهنگ، ناصر علاقمندان، راضیه ایرانی، نرگس امینی، محسن یگانه، مهتاب خوش‌منش، شقایق آقازاده، اهورا بهرامی، پارسا و ارشا سبحانی، برسام بهرامی، مینا سرقره در این فیلم بازی کرده‌اند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها