تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۹/۲۵ - ۱۶:۵۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 7565

حسام الدین آشناحسام‌الدین آشنا خود را یکی از مخاطبان شبکه مستند دانست. او تأکید کرد افزایش تأمین آثار فاخر مستند در این شبکه مستندسازان را امیدوار می‌کند. به گزارش سینما سینما، مشاور فرهنگی رییس جمهور در گفتگو با روابط عمومی شبکه مستند سیما، در پاسخ به اینکه آیا شبکه مستند را می‌بیند یا خیر اظهار کرد: «اخیرا شبکه مستند را بیشتر می‌بینم. مگر می‌شود شبکه مستند را ندید؟» او درباره آثار مورد دلخواهش افزود: «من همه نوع مستند را تماشا می‌کنم. اما ما به دنبال نوعی از مستند هستیم که اسم آن را مستندهای پژوهش محور و با موضوع سیاست گذاری عمومی گذاشته‌ایم. مستندهای پژوهشی که موضوع آن‌ها سیاست گذاری در کشور است نه سیاست. به این معنا که ما در موضوعات حساس مملکت در طول زمان طولانی چه کرده‌ایم و چه اتفاقی افتاده است؟»

به مستند ظلم کرده‌ایم

مشاور فرهنگی رییس جمهور در این باره که آیا اکنون چنین مستندهایی ساخته می‌شود یا خیر، تصریح کرد: «ظلمی که ما به مستند کرده‌ایم این بوده که یا در تلاش برای تبلیغاتی کردن آن بوده‌ایم و یا به این سمت رفته‌ایم که با این آثار دیگران را بکوبیم. اما مستندهایی که تلاش می‌کند با انصاف و حقیقت جویی به دنبال آگاهی بیشتر مردم باشد قدری کم است. به خصوص در سالهای اخیر که نوعی مستند باب شده که بیش از حد سفارشی است.»

حمایت از مستندهایی با موضوعات ملی و با نگاه انتقادی

آشنا با بیان اینکه ما مستندی را حمایت می‌کنیم که موضوعات ملی را با نگاه انتقادی ببیند، گفت: «مستند «مادر کشی» نمونه‌ای از این آثار است که در جشنواره سینما حقیقت به نمایش درآمد.» مشاور فرهنگی رییس جمهور در این باره که آیا نمونه چنین آثاری را در شبکه مستند دیده؟ گفت: «آثار خارجی با این مضامین بله اما مستندهای داخلی هنوز خیر. از طرفی من خیلی طرفدار این نیستم که شبکه مستند تولید کند بیشتر طرفدار این هستم که شبکه مستند تأمین کند.»

مستندسازان به روی خوش شبکه مستند امیدوار باشند

آشنا با اشاره به اینکه نگاه تأمینی در شبکه مستند خیلی مهم‌تر از تولید است، گفت: «چون شبکه مستند بودجه زیادی برای تولید ندارد در نتیجه تعداد تولیداتش کم می‌شود اما اگر به سمت تأمین مستندهای فاخر برود، همه کسانی که مستند می‌سازند می‌توانند امیدوار باشند با روی باز شبکه مستند مواجه شوند.»

آشنا در پایان خود را همراه شبکه مستند معرفی کرد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها