تاریخ انتشار:۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۶:۴۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 193925

هیات داوران بخش مسابقه ایران سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۲ تا ۵ بهمن ۱۴۰۲ به داوری آثار می‌پردازند.

به گزارش سینماسینما به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در بخش مسابقه ایران سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران ۱۳۹ اثر از سوی اسماعیل شرعی، سیدعارف علوی، امید خوش‌نظر، شهرام خوارزمی و هدی اثنی‌عشری داوری خواهد شد.

بر این اساس، ۳۹ فیلم کوتاه، ۱۵ اثر در بخش کودک و نوجوان، ۱۲ سریال، ۱۰ اثر تجربی، ۲۸ پویانمایی تبلیغاتی، ۹ اثر دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی، ۲۳ اثر دانشجویی و ۳ فیلم بلند در این دوره به بخش مسابقه ایران راه یافت.

در میان داوران اسماعیل شرعی کارشناسی کارگردانی انیمیشن و کارشناسی ارشد تهیه‌کنندگی و کارگردانی از دانشگاه صداوسیما دارد. او مدرس انیمیشن عروسکی دانشگاه صدا و سیما و دانشگاه معماری است. عضویت در شورای ارزیابی مرکز فرهنگی هنری صبا، داوری جشنواره‌های فیلم انیمیشن حسنات، رویش، فیلم انیمیشن رضوی، کودک، انیمیشن فجر، پویانمایی تهران و یک دوره جشنواره بین‌المللی ایثار و … از جمله فعالیت‌های شرعی است. تالیف کتاب «انیمیشن تلویزیونی» همراه با هفت نفر از اساتید انیمیشن از دیگر فعالیت‌های اوست.

سیدعارف علوی منتقد، نویسنده، مدیر فرهنگی، دبیر جشنواره‌های فرهنگی، طراح و بنیان‌گذار پویش‌های کتاب و کتاب‌خوانی در کشور و عضو شورای عالی کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

امید خوش‌نظر تهیه کننده و کارگردان انیمیشن و دانش‌آموخته رشته کارگردانی انیمیشن از مدرسه عالی هنر لوتسرن سوییس و کارشناسی انیمیشن از دانشگاه صدا و سیماست. در کارنامه کاری خوش‌نظر می‌توان به فیلم‌های کوتاه سه‌گانه «صفر درجه»، «لابیرنت» و «پارازیت»، انیمیشن کوتاه «تمام زمستان‌هایی که ندیده‌ام» و انیمشن کوتاه «وارونگی» اشاره کرد.

شهرام خوارزمی مدرس، تهیه‌کننده و کارگردان، طراح انیمیشن و استاد دانشگاه سوره است. وی تهیه، کارگردانی و طراحی چند انیمیشن بلند سینمایی و تلویزیونی از جمله «خورشید مصر»، «جمشید و خورشید»، «چشمان سرخ»، «قند و شکر»، «قصه‌های حسنی»، «مرغ سحر»، «معلم عشق»، «آرزوی بزرگ»، «پیر چنگی» را در کارنامه خود دارد.

همچنین هدی اثنی‌عشری کارشناس نمایش عروسکی از دانشکده سینما تئاتر و کارشناس ارشد از دانشگاه تربیت مدرس در رشته‌ کارگردانی انیمیشن است. اثنی‌عشری از اعضای هیات انتخاب و داوری جشنواره‌های متعدد از جمله پویانمایی تهران، فیلم گلوب، جشنواره پروین اعتصامی و … بوده است. همچنین همکاری با سه دوره جشنواره پویانمایی تهران در بخش بین‌الملل از دیگر فعالیت‌های او است.

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران هم‌چون دوره‌های گذشته در چهار بخش مسابقه، خارج از مسابقه، نمایش ویژه و چشم‌انداز از ۱۳ تا ۱۷ اسفند ۱۴۰۲ به دبیری محمدرضا کریمی‌صارمی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

 

آخرین ها