تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۱۲:۴۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 110194

سه فیلم دیگر از آثاری که در بخش مروری بر آثار سینمای آلمان سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش در می‌آیند، معرفی شد.

به گزارش سینماسینما، سه فیلم «الهه دریا»، «مرد یخی» و «آنچه ما را نابود نمی کند» از آثار متفاوت سینمای آلمان در بخش مروری بر آثار سینمای آلمان در سی‌وهفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش در می‌آیند. تعداد فیلم‌های آلمانی جشنواره جهانی فیلم فجر شش اثر است.

«الهه دریا» (Styx) ساخته ولفگانگ فیشر (Wolfgang Fischer) تصویرگر زنی تنها است که در قایق کوچک خود و در میان آب‌های آزاد مشغول سفر است اما در این سفر او به گروهی پناهنده برخورد می‌کند که برای کمک رسانی به آنها با مقامات درگیر می‌شود. نام فیلم برگرفته از نام الهه‌ای در اساطیر یونان است که به یاری زئوس برخاست تا خدایان را مجبور کنند که به نام او قسم بخورند. در حقیقت کمک زن قهرمان فیلم به پناهجویان، او را به الهه‌ای در آب‌های بیکران تبدیل می‌کند.

«الهه دریا» در بخش رقابتی جشنواره‌های متعددی چون هنگ کنگ، استانبول و استکهلم شرکت کرده و برنده جوایز کلیساهای جهانی، هاینر کارو و لیبل سینمای اروپا از جشنواره فیلم برلین، جایزه  ویژه هیات داوران باتومی، بهترین فیلم جشنواره لوبلیانا، جایزه بهترین فیلمبرداری جوایز باواریا و سه جایزه فیلم اتریش بوده است. این فیلم نامزد دریافت شش جایزه از جمله بهترین فیلم، بهترین کارگردان و بهترین بازیگر زن یعنی سوزانه وولف (Susanne Wolff) از جوایز فیلم آلمان (لولا) شده است.

فیلم سینمایی «مرد یخی» (Iceman) ساخته فلیکس راندائو (Felix Randau) روایتگر زندگی قدیمی‌ترین مومیایی یافت شده در اروپا است که قدمت آن به پنج هزار و سیصد سال پیش می‌رسد.

این مومیایی در سال ۱۹۹۱ در اوتزتال در رشته کوه‌های آلپ یافت شد و اوتزی نام گرفت. ماجرای «مرد یخی» به نوعی داستان اولین پرونده قتل حل نشده در تاریخ بشریت است. فیلم در جشنواره لوکارنو و هامبورگ شرکت داشته و نامزد دو جایزه از جوایز فیلم آلمان (لولا) بوده است.

«آنچه ما را نابود نمی‌کند» (What Doesn’t Kill Us) روایتگر روابط روانپزشکی با بیماران خود است؛ روانپزشکی که به غیر از مشغولیاتی که با بیماران دارد خود نیز در مسایل شخصی و روابط خانوادگی محتاج مشاوره است. فیلم ساخته ساندرا نتلبک (Sandra Nettelbeck)، کارگردان آثاری به یاد ماندنی چون «اغلب مارتا» (۲۰۰۱) و «آخرین عشق آقای مورگان» (۲۰۱۳) است. این فیلم در جشنواره های کلن، هامبورگ و لوکارنو شرکت کرده است.

سه فیلم «بیست و پنج کیلومتر بر ساعت»، «از این سبزتر نمی‌شد، باغبان این را گفت و پرواز کرد» و «دروازه بان» دیگر آثار بخش مروری بر آثار سینمای آلمان است که پیش از این معرفی شده‌اند.

سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر از ۱۸ تا ۲۶ آوریل ۲۰۱۹ (۲۹ فروردین تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها