تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۵:۴۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 184568

انیمیشن «ممنونم دکتر فارسی» به کارگردانی سمانه شجاعی درباره دختری به نام مینوست که با کمک روانشناس خود به ثبات شخصیت می‌رسد.
به گزارش سینماسینما، سمانه شجاعی درباره این پروژه گفت: فیلمنامه این فیلم را امین کفاش‌زاده نوشته، او ایده‌های فراوانی دارد و من به عنوان کارگردان، از میان ایده‌ها، یکی را که بیشتر به نگاه و سلیقه‌ام نزدیک باشد انتخاب می‌کنم. البته دو تجربه قبلی باعث شده، نگاه ما به روایت و خلق فضای فیلم مشابه باشد، اگرچه برایم مهم است که استقلال من در کار حفظ شود.
شجاعی درباره داستان این انیمیشن هشت دقیقه‌ای گفت: این فیلم درباره دختری به نام مینوست، که تحت تاثیر روانشناسش به ثبات شخصیت رسیده. روایت این فیلم بر اساس جریان سیال ذهن پیش می‌رود و فضا تقریبا سورئال است. مخاطب «ممنونم دکتر فارسی» گروه سنی بزرگسال است.
این کارگردان با اشاره وضعیت تولید «ممنونم دکتر فارسی» گفت: بیش از یک سال و نیم است که درگیر تولید این پروژه هستم، امیدوارم با طی مراحل صداگذاری و انیمیت، فیلم خردادماه ۱۴۰۲ آماده شود. شرایط روانی، یکی از مهمترین دغدغه‌های انسان است، «ممنونم دکتر فارسی» به این موضوع می‌پردازد و تخیل در آن پررنگ است.

شجاعی درباره مشکلات اقتصادی این روزها و هزینه‌های تولید افزود: تولید انیمیشن همواره گران و سخت بوده، من با گروهی محدود کار می‌کنم، اما به هر حال دغدغه معاش باعث می‌شود، درگیر کارهای دیگری هم بشوم. شاید یکی از دلایل طولانی شدن روند تولید «ممنونم دکتر فارسی» موضوع بودجه و هزینه تولید باشد. از طریق انیمیشن نمی‌توان زندگی را گذراند و این فعالیت در این حوزه را دشوار می‌کند.

سمانه شجاعی پیش از «ممنونم دکتر فارسی» انیمیشن‌های «اکتسابات انتسابی» و «جسم خاکستری» را در مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی تولید کرده و «ممنونم دکتر فارسی» سومین همکاری او با مرکز است.

لینک کوتاه

 

آخرین ها