تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۲۸ - ۰۱:۴۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 75150
ابوالفضل پورعرب در یادداشتی خطاب به صیادان نوشت: ملتی که آوازه مهمان‌نوازی‌اش جهانی بود، امروز به دلیل سودجویی جمعی انگشت‌شمار گوی سبقت را در نسل‌کشی پرندگان مهاجر ربوده است.

به گزارش سینماسینما ، ابوالفضل پورعرب در یادداشتی خطاب به صیادان خواهان پایان نسل‌کشی پرندگان مهاجر در تالاب‌های کشور شد.

یادداشت این هنرمند سینمای کشور برای توقف کشتار پرندگان مهاجر به شرح زیر است:

آنچه امروز در تالاب‌های شمالی و جنوبی کشور به ویژه فریدونکنار، ازباران و سرخرود شاهد هستیم، تنها ظلم در حق پرندگان مهاجر نیست. این قتل‌عام و کشتار بی‌رحمانه، ظلم در حق فرهنگ، تاریخ و شان ملت ایران است. ملتی که آوازه مهمان‌نوازی‌اش جهانی بود و امروز تنها به دلیل سودجویی جمعی انگشت‌شمار از متخلفان، گوی سبقت را در نسل‌کشی پرندگان مهاجر از دیگر کشورها ربوده است. فریب و کشتار این میهمانان خسته‌بال که بی‌خبر از ذات پلید دام، به امید دانه از آسمان به خاک کشورمان پناه می‌آورند اوج فرومایگی است و لکه‌ای سیاه بر نام ایران و ایرانی.

هر چند این نسل‌کشی بی‌رحمانه طی سال‌های اخیر به کاهش تعداد و جمعیت بسیاری از گونه‌ها انجامیده اما امروز از هموطنان صیاد می‌خواهم قتل‌عام پرندگان مسافر را که نه سنت آبا و اجدادی‌شان بلکه، حاصل استفاده از ابزاری جدید است و مرگ دسته‌جمعی میلیون‌ها پرنده را رقم می‌زند پایان داده و با جمع‌آوری این دام‌های در هم تنیده، تولدی دوباره را برای مخلوقات بی‌گناه خداوند به ارمغان آورند. مخلوقاتی که جان شیرینشان هدیه خداوند است و روا نیست به دست بندگان خدا به ناحق ستانده شود.

همچنین از مسئولان اجرای قانون در کشور درخواست دارم با پایان این کشتار و جلوگیری از نابودی سایر گونه‌ها، نام کشورمان را از این قانون‌گریزی خونین و شرم‌آور پاک کنند که فریبکاری و مهمانکشی رسم ما نیست.

ابوالفضل پورعرب
۲۷ آذر ۱۳۹۶

منبع:مهر

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها