تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۵/۱۵ - ۱۳:۴۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 23012

بدسرپرست تنهاتر است (۱)مهناز افشار سخنگوی کمپین بدسرپرست تنهاتر است در اولین گردهمایی حامیان این پویش گفت: از وقتی عضو پویش بدسرپرست تنهاتر است شده ام حس خوبی دارم و معتقدم که نباید نسبت به مهر و محبت کردن به بچه ها دریغ کرد. ما نباید بر روح و روان کودکان با تنبیه تاثیر منفی بگذاریم تا خدایی نکرده در آینده دچار مشکلاتی شوند.

به گزارش سینماسینما، اولین گردهمایی حامیان پویش «بد سرپرست تنهاتر است» شب گذشته-پنجشنبه ۱۴ مرداد- همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه (س) در نگارستان شهر بوستان گفتگو برگزار شد. در این مراسم که به شکرانه سلامت علی نوزاد شش ماهه ای که مورد آزار جسمی پدر معتادش قرار گرفته و از حالت کما خارج شده است، برگزار شد، مهناز افشار سخنگوی کمپین بدسرپرست تنهاتر است، دکتر شهرام گیل آبادی رئیس شورای سیاست گذاری پویش، زیبا بروفه، گیتی معینی، محمد مسلمی، رامین پرچمی، مرجان سپهری، معصومه کریمی، فریبا باقری، اشکان درویشی، بنیتا مظلومی و… حضور داشتند.

عبدالله روا مجری این مراسم که با حضور گسترده و استقبال مردم در آمفی تئاتر روباز بوستان گفتگو برگزار شد، در ابتدا از گیتی معینی دعوت کرد تا به روی سن بیاید. معینی با ابراز خوشحالی از سلامت علی نوزاد آسیب دیده اجتماعی بیان کرد: پدری که بچه ۶ ماهه خود را می زند یک بیمار جانی است. زیرا یک انسان عادی و دارای سلامت رفتاری چنین ظلمی را به فرزند خودش روا نمی دارد.

کودک آزاری تاوان دارد

بدسرپرست تنهاتر است (۳)زیبا بروفه بازیگر سینما و تلویزیون و از سفیران مهر کمپین بدسرپرست تنهاتر است نیز گفت: وقتی ما مسئولیت فرزند داشتن را می پذیریم باید همه شرایط را در نظر بگیریم و نه این که از سر تحمل از آن ها نگهداری کنیم. بلکه با وقت گذاشتن و انرژی گذاشتن باید بچه را تربیت کنیم.

وی درباره وضعیت علی افزود: برخوردهای تنبیهی با فرزندان به هیچ وجه قابل پذیرش نیست. پدری که فرزند شش ماهه خود را تا مرز به کما رفتن کتک می زند، کارش هیچ توجیهی ندارد و تنها علت کتک زدنش می تواند عقده گشایی و خودخواهی باشد. حالا هم که این جرم را مرتکب شده باید تاوانش را بدهد.

 

 

بدسرپرست تنهاتر است (۵)محمد مسلمی کارگردان و بازیگر برنامه «فیتیله جمعه تعطیله» نیز درباره عضویت و حمایت خود از کمپین بدسرپرست تنهاتر است که حقوق کودکان آسیب دیده را از لحاظ قانونی پیگیری می کند، توضیح داد: خوشحالم که در جمع شما و عضو این کمپین هستم. امیدوارم که همیشه بتوانیم برای شادی کردن دور هم جمع شویم و به هم محبت کنیم.

وی ادامه داد: وقتی کودکی مثل علی مورد آزار و اذیت قرار می گیرد انگار گلی زیبا پژمرده شده است و امیدوارم روزی برسد که شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.

در ادامه جشن سلامت علی و اولین گردهمایی کمپین بدسرپرست تنهاتر است مهناز افشار سخنگوی این پویش به میان جمعیت حاضر رفت و علی کوچولو قهرمان این قصه را در آغوش کشید و به روی سن آورد. در همین حین ترانه فیلم سینمایی خاطره انگیز «میم مثل مادر» ساخته زنده یاد رسول ملاقلی پور به پخش رسید که به ایجاد صحنه های عاطفی و احساسی منجر شد و قطره های اشکی بر چشمان حاضران در این مراسم نشاند.

 

 

 

به حرف هایم باور دارم چون یک مادرم

بدسرپرست تنهاتر است (۲)مهناز افشار نیز در ادامه بیان کرد: ما نمی خواهیم کام کسی تلخ شود اما عهدی را با والدین می بندیم که ما مالک فرزندان خود نیستیم و نباید از مهر و عاطفه برایشان کم بگذاریم.

وی افزود: از وقتی عضو کمپین بدسرپرست تنهاتر است شده ام حس خوبی دارم و معتقدم که نباید نسبت به مهر و محبت کردن به بچه ها دریغ کرد. ما نباید بر روح و روان کودکان با تنبیه تاثیر منفی بگذاریم تا خدایی نکرده در آینده دچار مشکلاتی شوند.

این هنرمند با اشاره به این که پدر و مادر بودن تنها به معنای بزرگ کردن فرزندان نیست ، ادامه داد: متاسفانه این روزها ویدئوهای تنبیه و کودک آزاری زیادی در فضای مجازی منتشر می شود و بسیاری از کودکان دچار فقر عاطفی هستند. پدر و مادر بودن تنها به معنای بزرگ کردن یک بچه نیست. بلکه باید کودکان را از نظر عاطفی و اخلاقی و انسانی تامین کرد.

سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» همچنین خاطرنشان کرد: این خاک و سرزمین فرزندانی سالم، شجاع، باسواد و مستقل می خواهد تا آسمان برایشان از عشق و محبت ببارد. همه کسانی که در این جمع حضور دارند علی را که نماد کودکان بدسرپرست است فرزند خود می دانند. درغیر این صورت اصلا در این جشن شرکت نمی کردند. شاید اگر خود من امروز یک مادر نبودم نمی توانستم چنین حرف هایی بزنم. اما حالا که خودم صاحب فرزندم به حرف هایم باور دارم.

وی درباره حس و حال خود نسبت به در آغوش کشیدن علی و حضور در جشنی به شکرانه سلامت این کودک گفت: همه ما لحظه بسیار انسانی را شاهد بودیم. علی را خداوند دوباره به زندگی برگرداند بعد از بی انصافی پدرش. علی یک نماد بود که توانست رسانه ای شود و مانند او کودکان زیادی هستند که در شرایط سختی به سر می برند و ما از وضعیت شان خبر نداریم.

افشار در پایان از مردم خواست تا در صورت اطلاع یافتن از وضعیت کودکان آسیب دیده در محیط پیرامونی خود گزارش آن را به کمپین بدسرپرست تنهاتر است ارائه کنند.

بدسرپرست تنهاتر است (۴)ادامه اولین گردهمایی حامیان بدسرپرست تنهاتر است به صحبت های مرجان سپهری، معصومه کریمی، فریبا باقری و بنیتا مظلومی اختصاص یافت. همچنین آرش هامون نوازنده و خواننده و سرپرست گروه هامون نیز قطعاتی را به طور زنده برای حاضرین اجرا کرد. در ادامه عبدالله روا مجری مراسم از کودکان خواست تا با علی کوچولو عکس یادگاری بگیرند.

گفتنی است پویش «بدسرپرست تنهاتر است» با حمایت بیش از ۴۰۰ هنرمند، ورزشکار، حقوقدان و فعال اجتماعی قصد دارد تا به منظور حمایت از کودکان آسیب دیده و بد سرپرست و در مذاکره با مسئولان قوای سه گانه به وضع قوانین جدید یا اصلاح قوانین موجود در این حوزه بپردازد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها