تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۱۶ - ۱۱:۵۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 109782

مورگان فریمن یکی از شناخته شده‌ترین بازیگران هالیوود اولین فعالیت بزرگ سینمایی خود را بسیار دیر و در ۵۲ سالگی آغاز کرد.

به گزارش سینماسینما، مورگان فریمن، بازیگر و کارگردان صاحب نام و برنده اسکار است که بیشتر به خاطر فیلم‌هایی همچون «رستگاری در شاوشنگ»، «هفت»، «دختر میلیون دلاری» و سری‌های جدید فیلم سینمایی بتمن شناخته می شود. او جایزه اسکار خود را سال ۲۰۰۵ در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل برای بازی در فیلم دختر میلیون دلاری دریافت کرد و با فیلم «رستگاری در شاوشنگ» نیز نامزد اسکار شد؛ همچنین در کارنامه وی جایزه گلدن گلوب برای فیلم «رانندگی برای خانم دیزی» نیز دیده می شود.

فیلم «رستگاری در شاوشنگ» با بازی مورگان فریمن برترین فیلم تاریخ سینما از نگاه IMDB شناخته می شود و بدون شک فریمن با بازی درخشان خود نقش مهمی در کسب این افتخار داشته است.

اولین فعالیت سینمایی کوتاه وی در سن ۳۴ سالگی با ایفای نقش در فیلم «چه کسی گفته نمی توانم رینبو را برانم» رقم خود و بزرگترین فیلمی که او برای اولین بار درآن ایفای نقش کرد فیلم «رانندگی برای خانم دیزی» در سال ۱۹۸۹ است که در آن زمان این بازیگر ۵۲ سال داشت و بعد از آن تلاش فریمن برای تبدیل شدن به یک سوپر استار در دنیای سینما اغاز شد و دهه‌ ۹۰ را با بازی در فیلم‌هایی همچون «شیک و پیک»، «آتش خود پرستی»، «رابین هود» و «شاهزاده دزدان» به دهه طلایی خود تبدیل کرد که تاکنون نیز ادامه دارد.

البته او قبل از فعالیت‌های سینمایی خود در تئاتر نیز فعالیت داشته است و توانست در سال ۱۹۶۷ نخستین نقش خود را در تئاتر برادوی با دستمزد هفته‌ای ۷۰ دلار تجربه کند. در این مدت توانست چند نقش دیگر را در تئاتر به دست آورد و با توانایی‌های که از خود نشان داد توجه کارگردان‌های سریال‌های تلویزیونی را به خود جلب کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها