تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۷/۰۲ - ۱۲:۲۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 66900
آنتونیو باندراس بازیگر سرشناس اسپانیایی شنبه یکم مهر در جشنواره سن سباستین در مخالفت با استقلال کاتالونیا سخن گفت.

به گزارش سینماسینما، آنتونیو باندراس در جشنواره فیلم سن‌سباستین جایزه ملی فیلم اسپانیا را از وزیر فرهنگ این کشور دریافت کرد.

او در این مراسم با اشاره به واژه ملی در عنوان این جایزه در مخالفت با استقلال کاتالونیا سخن گفت: «به شکل منطقی رای دادن یکی از مفاهیم بزرگ دموکراسی است اما نباید فراموش کنیم که رای دادن تنها جلوه دموکراسی نیست. در دموکراسی احترام به قانون و حکومت قانون نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است.»

او در ادامه افزود: «می‌توان رفراندوم احمقانه‌ای راه انداخت تا مردم برای حذف تمام کسانی که از نژاد ما نیستند رای دهند. آیا می‌توان آن را دموکراسی نامید؟ دموکراسی همانند درختی با شاخه‌های بسیار است و ما باید تمام آن را ببینیم.»

موضوع رفراندوم استقلال کاتالونیا یکی از موضوعات جنجالی این روزهای اسپانیا است. در چند وقت اخیر بسیاری از مقامات رسمی کاتالونیا در رابطه با این موضوع بازداشت شده‌اند. کاتالونیا با نزدیک به هفت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت تقریبا یک پنجم اقتصاد اسپانیا را در دست دارد.

این بازیگر در پاسخ به منتقدان برخورد دولت مرکزی اسپانیا با این موضوع گفت: «این برخورد مانند کارت قرمز در فوتبال است. چه کسی مسبب آن است؟ داوری که کارت قرمز می‌دهد یا بازیکنی که خطا می‌کند؟»

منبع: خبرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها