تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۹/۱۹ - ۱۵:۱۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 7016

۱۴۴۹۷۳۴۲۱۶۰۷۲_۱ (۱)فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» به کارگردانی «جیمز میلر» شش جایزه از جمله جوایز بهترین فیلم و کارگردانی را از آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی استرالیا دریافت کرد.

به گزارش سینماسینما،  فیلم آخرالزمانی و هیجانی «مکس دیوانه: جاده خشم» که تاکنون عملکرد موفقی در فصل جوایز سینمایی ۲۰۱۶- ۲۰۱۵ داشته است، در جوایز آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی استرالیا علاوه بر کسب عنوان بهترین فیلم و کارگرانی، چهار جایزه یگر از جمله بهترین جلوه های بصری و فیلمبرداری را نیز کسب کرد.

«مکس دیوانه» امسال پرفروش‌ترین فیلم سینماهای استرالیا بود و تاکنون توانسته فروش ۱۶ میلیون دلاری را در سینماهای این کشور ثبت کند.

ساخته «جورج میلر» استرالیایی چندی پیش عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۱۵ را از سوی هیئت ملی نقد آمریکا به دست آورد و یکی از ۲۰ فیلم حاضر در فهرست بلند جوایز اسکار بهترین جلوه‌های ویژه بصری است.

این فیلم ۱۵۰ میلیون دلاری که اولین نمایش خود را در ماه می ۲۰۱۵ و پس از نمایش در جشنواره فیلم کن تجربه کرد تاکنون موفق به ثبت رقمی بالغ بر ۳۷۵ میلیون دلار در گیشه جهانی شده است.

در سایر بخش‌ها، فیلم «خیاط زنانه» به کارگردانی «ژاکلین مورهاوس» جایزه بهترین بازیگر زن را برای «کیت وینزلت» از جوایز آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی استرالیا به ارمغان آورد و «جودی دیویس» و «هوگو ویوینگ» نیز برای بازی در این فیلم به ترتیب جایزه نقش مکمل زن و مرد را از آن خود کردند و «مایکل کیتون» نیز برا بازی در فیلم «آخرین تاکسی به داروین» جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد این رویداد سینمایی را به خانه برد.

فیلم استرالیایی «خیاط زنانه» که تاکنون فروش ۱۱٫۷ میلیون دلاری را در سینماهای این کشو رقم زده است، توانست جایزه فیلم منتخب مردم را نیز از اسکار سینمای استرالیا کسب کند.

«مل گیبسون» بازیگر سرشناس و استرالیایی سینمای جهان که هم اکنون برای ساخت فیلم جدیدش «لبه اره» در استرالیا به سر می‌برد یکی از اعطاء کنندگان جوایز ر این رویداد سینمایی بود و «کیت بلانشت» بازیگر برنده دو جایزه اسکار اهل استرالیا نیز با حضور در مراسم این رویداد سینمایی جایزه دستاورد سینمایی «لانگفورد لیل» بالاترین نشان سینمایی کشور استرالیا را دریافت کرد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها