تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۱۳ - ۱۰:۵۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 118159

اسامی نامزدهای ۸ ‌گانه دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» اعلام شد.

به گزارش سینماسینما، نامزدهای دریافت جایزه آکادمی «سینماسینما» در ۸ رشته اعلام شدند و در بخش فیلم‌های سینمایی، ۲ فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» و «عصبانی نیستم» با ۵ عنوان نامزدی و «آشغال‌های دوست داشتنی» و «خوک» با ۴ عنوان نامزدی صدرنشین هستند.

«درساژ»، «شعله‌ور»، «بمب یک عاشقانه»، «عرق سرد»، «تنگه ابوقریب» و «شماره ۱۷ سهیلا»، با ۳ عنوان نامزدی در رده بعدی قرار دارند.

نامزدها با رای ۸۶ سینماگر، منتقد و کارشناس عضو این آکادمی انتخاب شده‌اند و برندگان در آئین پایانی آکادمی در روز ۱۹ مردادماه جاری معرفی خواهند شد.

اسامی کامل نامزدهای دومین دوره جایزه آکادمی سینماسینما به ترتیب الفبا به این شرح است:

 بهترین فیلم:

آشغال‌های دوست داشتنی (به تهیه‌کنندگی محسن امیریوسفی)

بمب؛ یک عاشقانه (احسان رسول‌اف)

تنگه ابوقریب (سعید ملکان)

خوک (مانی حقیقی)

سرو زیر آب (سید حامد حسینی)

شعله‌ور (محمدرضا شفیعی)

عصبانی نیستم (رضا درمیشیان)

مغزهای کوچک زنگ زده (سعید سعدی)

بهترین کارگردان:

محسن امیریوسفی (آشغال‌های دوست داشتنی)

محمدعلی باشه آهنگر (سرو زیر آب)

بهرام توکلی (تنگه ابوقریب)

مانی حقیقی (خوک)

رضا درمیشیان (عصبانی نیستم)

هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ زده)

پیمان معادی (بمب؛ یک عاشقانه)

حمید نعمت‌الله (شعله‌ور)

بهترین فیلمنامه‌نویس:

محسن امیریوسفی (آشغال‌های دوست داشتنی)

مانی حقیقی (خوک)

رضا درمیشیان (عصبانی نیستم)

حامد رجبی (درساژ)

هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ‌زده)

محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا)

پیمان معادی (بمب؛ یک عاشقانه)

حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست (شعله‌ور)

بهترین بازیگر زن:

سارا بهرامی (دارکوب)

زهرا داودنژاد (شماره ۱۷ سهیلا)

سحر دولتشاهی (عرق سرد)

باران کوثری (عرق سرد)

باران کوثری (عصبانی نیستم)

نگار مقدم (درساژ)

شبنم مقدمی (خجالت نکش)

مهتاب نصیرپور (آستیگمات)

شیرین یزدانبخش (آشغال‌های دوست داشتنی)

 بهترین بازیگر مرد:

فرهاد اصلانی (مغزهای کوچک زنگ زده)

امیر جدیدی (عرق سرد)

امیر جدیدی (هت تریک)

امین حیایی (شعله ور)

جواد عزتی (تنگه ابوقریب)

نوید محمدزاده (عصبانی نیستم)

نوید محمدزاده (مغزهای کوچک زنگ‌زده)

حسن معجونی (خوک)

علی مصفا (گرگ بازی)

بهترین فیلمساز اول:

پویا بادکوبه (درساژ)

محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا)

پوریا کاکاوند (گلدن تایم)

عباس نظام‌دوست (گرگ بازی)

کاظم ملایی (کوپال)

 بهترین فیلم مستند:

اسرار دریاچه (آرمین ایثاریان)

اکسدوس (بهمن کیارستمی)

بهارستان، خانه ملت (بابک بهداد)

پرسپولیس، شیکاگو (ارد عطارپور)

خاتمه (مهدی و هادی زارعی)

خرامان (آرش اسحاقی)

فریاد رو به باد (سیاوش جمالی و عطا مهراد)

بهترین فیلم کوتاه

بچه خور(محمد کارت)

تشریح (سیاوش شهابی)

تو هنوز اینجایی (کتایون پرمر و محمد روحبخش)

دریای تلخ (فاطمه احمدی)

گسل (سهیل امیرشریفی)

ماچ سینمایی (کریم لک زاده)

مثل بچه آدم (ارین وزیر دفتری)

آیین پایانی دومین دوره جایزه آکادمی «سینماسینما» به دبیری کیوان کثیریان و ریاست کیانوش عیاری روز ۱۹ مردادماه در هتل انقلاب تهران برگزار می‌شود.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها