تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۲۳ - ۱۵:۵۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 20635

عباس کیارستمییبهمن کیارستمی به علی جنتی گفته است که بیم آن می‌رود حفظ آبروى نظام پزشکى کشور در اولویت قرار داشته باشد و صلاح کار آن باشد که به شیوه معمول قصورات را به گردن «دیگرى» و در این مورد احتمالا «اجنبى» بیاندازیم.

به گزارش سینما سینما، بهمن کیارستمی در واکنش به سخنان روز گذشته علی جنتی وزیر  فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره روند درمان پدرش  یادداشتی را منتشر کرده است که متن آن در زیر آمده است:

جناب آقای جنتی

وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی

با سلام

امروز این جملات را که در حاشیه مجلس ختم مرحوم پدرم عباس کیارستمی درباره روند درمان ایشان گفته بودید خواندیم. “…گفتند وضع ایشان مناسب نیست و ما هم خواهش کردیم و رفتند رسیدگی کردند و ایشان بهتر شد، الان هم آنچه که پیش آمده تا آنجا که اطلاع دارم به بیماری ایشان مربوط نبود آنچه که اتفاق افتاد بیشتر ناشی از یک سکته بود.”

دلیل نوشتن این یادداشت، اعتراض به اظهار نظر عجیب و نادرست جنابعالی درباره پرونده پزشکی ایشان نیست، بلکه ابراز نگرانیست از روند بررسی پرونده اى که نخستین جلسه آن امروز صبح تشکیل شده، اما به نظر میرسد که نتیجه آن از حالا به گوش شما رسیده و توسط شما اعلام شده. پایان این فیلم را شما لو داده اید، حالا بنشینیم و تماشایش کنیم؟

ما از ابتدا به همراهى شما در روند درمان چشم امید نداشتیم، اما اگر تا پیش از خواندن این جملات امیدوار بودیم که بررسى دقیق و بى طرفانه انجام شود، حالا بیم آن میرود که حفظ آبروى نظام پزشکى کشور در اولویت قرار داشته باشد و صلاح کار آن باشد که به شیوه معمول قصورات را به گردن “دیگرى” و در این مورد احتمالا “اجنبى” بیاندازیم.

نمى دانم وزیر محترم بهداشت هم با شما هم نظر هستند یا مى خواهند حرمت حرفه، پست، و از همه مهم تر عیادت هاى مکررشان را از مرحوم پدرم حفظ کنند. امیدوارم ایشان با شما هم نظر نباشند و اجازه دهند این پرونده مورد بررسی دقیق قرار گیرد و نتیجه، همان گونه که به سمع ایشان میرسد اعلام شود نه آن گونه که به مصلحت است.

منبع : خبرگزاری ایلنا 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

  1. اصلان نامور
    ۲۸, تیر, ۱۳۹۵ ۱۱:۴۶ ق٫ظ

    جدیدترین اظهارات رییس هیئت بدوی نظام پزشکی: “ما ایرانی‌ها تمام کارهای مان را می گذاریم در زمان تعطیلات انجام می‌دهیم و فکر نمی‌کنیم که امکان دارد پزشک هم مثل هر انسان دیگری به سفر برود و بخواهد استراحت کند.” ….دیگه تموم شد دوستان، مقصر معلوم شد، اصلن کیارستمی و هر مریض دیگه ای بیخود میکنه عید مریض بشه، فقط تو ایرانه که تو تعطیلات مردم مریض میشند، بعدش ای وقت نشناسیی رو میندازند گردن پزشکها، واقعن که

  2. ناشناس
    ۲۸, تیر, ۱۳۹۵ ۵:۲۴ ب٫ظ

    روحشون شاد هر خانواده ای در ایران چنین مسئله ای رو تجربه کرده و با این درد اشناست

نظر شما


آخرین ها