تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۴/۲۵ - ۰۱:۰۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 20686

علی جنتی / حجت الله ایوبیهیات مدیره انجمن مستندسازان درپی اظهارات جنتی درباره علل درگذشت عباس کیارستمی به وزیر ارشاد نامه سرگشاده نوشت.

به گزارش سینماسینما در این نامه آمده است:
به نام حق

جناب آقای جنتی وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
با سلام و دعای خیر

هیئت مدیره ی انجمن مستند سازان سینمای ایران به نمایندگی بیش از سیصد و پنجاه عضو فعال این حرفه نمی تواند نگرانی خود را از اظهارات تعجب برانگیز شما در حاشیه مراسم بزرگداشت عباس کیارستمی در خصوص دوران بیماری و فوت ایشان پنهان کند. این سخنان کاملا در نقطه ی مقابل فرمایشات شما در ۲۵ فروردینماه سال جاری است. به عقیده ی ما این تغییر دیدگاه چنان غیر مترقبه می نماید که می تواند احساس بی پناهی را در اهالی فرهنگ تقویت کند وچه بسا خدای ناکرده بر روند رسیدگی و نتیجه ی پرونده ی پزشکی آن گرانمایه تأثیر نامطلوب بگذارد، به ویژه آنکه این سخنان پیش از شروع رسیدگی و در آغاز تحقیقات این پرونده گفته می شود. در این وضعیت چگونه شما از دلیل فوت سخن می گوئید و اظهارات پیشین خود را نیز نادیده می گیرید؟
جناب آقای جنتی! ما انتظار داریم که با درایت، به شفافیت فضا در رسیدگی عادلانه به این پرونده کمک کنید نه آنکه به غبار این راه بیفزایید و شائبه ی قربانی شدن حقیقت در پای مصلحت را پررنگ کنید.

هیئت مدیره ی انجمن مستند سازان سینمای ایران

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظرات شما

 1. رویا
  ۲۶, تیر, ۱۳۹۵ ۱:۳۱ ق٫ظ

  عالی نوشته اید.دست مریزاد.

 2. محمد
  ۲۶, تیر, ۱۳۹۵ ۱:۳۹ ق٫ظ

  در مملکت ما جان افراد ارزشی ندارد .اکثر پزشکان ما به شدت مادی شده اند.
  فقط به فکر درامد بیشتر هستند .حرمت انسان از بین رفته . مرحوم کیا رستمی واقعا مظلوم واقع شده . خود خدا همان طور که برغم بسیار ی که می خواستند در زمان حیاتش او را به زیر بکشند ، او را بالا برد .در زمان مرگش هم حال پزشکان خطا کار را خواهد گرفت همانطور که حال مدیران با حقوق نجومی را گرفت . عالم محضر خداست . صبر خدا زیاده .ولی وقتی کسیرا بخواهد بگیرد هیچ کس حریف او نخواهد بود . مهر جویی فریاد مظلومیت کیارستمی بود .

نظر شما


آخرین ها