تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۳/۱۹ - ۱۱:۲۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 17803

کانون کارگردانان سینمای ایران در اعتراض به مواضع وزارت ارشاد، نامه ای را خطاب به علی جنتی منتشر کرد.

به گزارش سینماسینما متن این نامه که نسخه‌ای از آن در اختیار سینماسینما قرار گرفته است بدین شرح است:

جناب آقای علی جنتی
وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی
کانون کارگردانان سینمای ایران با خوشنودی در این بهار سینما نسبت به مواضع حضرتعالی و مدیران تحت امر شما با فیلم و فیلم هایی که از وزارت ارشاد پروانه نمایش دریافت کرده اند معترض است، باید دانست صدور پروانه نمایش( که اعضای آن با حکم مستقیم شما می شوند) و سپس بی اعتبار کردن از سوی صادر کنندگانش غیر از ضرر و زیان مادی و معنوی به فیلمسازان قبل از هرچیز دستگاه صادر کننده مجوز را نزد افکار عمومی بی اعتبار می سازد.
شرایط سخت تولید و مشکلات توزیع و ممیزی به اندازه کافی جان سازندگان آثار ایرانی را می گیرد تا موفق به اخذ پروانه نمایش بشود ، حال با دریافت پروانه نمایش وزیر محترم با اعتراض این یا آن جریان قانون گریز که در چند سال اخیر سینما را بهانه درگیری های سیاسی شان می کنند هم از شأن شورای پروانه نمایش کم می کنند و هم کار تولید کننده فیلم ایرانی را به انزوا و ناامیدی می کشاند ، بدیهی است فیلمی که دارای پروانه نمایش است نباید به هیچ بهانه ای انکار شود. سینمای ایران با این جثه نحیفش که به لحاظ اقتصادی که خود مسوولین و کارشناسان و حتی مردم به آن وقوف دارند زیر بار این همه فشار چگونه جان به در ببرد؟
جناب آقای وزیر شما خودآگاهید که اکثر سینماگران ایران برابر واقعیت های اجنماعی، فرهنگی و روانی جامعه بسیار صبورانه و شرافتمندانه و قانون مدار رفتار کرده اند.
جناب آقای وزیر حال که استقبال علاقمندان به سینمای ایران از همه گونه های مختلف سینما را شاهد هستیم و در حال حاضر روزنه ای است برای اوقات فراغت جوان ما این روزنه را با سلیقه های شخصی ، گروهی نبندیم و لااقل با پشتیبانی از مجوزهای ساخت و نمایش به سوی سینمایی پربار، مؤثر و فرهنگی تر پیش برویم.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها