تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۱۷:۰۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 173235

همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی و سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی دو سالن نمایش سازمان سینمایی به نام زنده یاد رسول ملاقلی پور و شهید سیدمرتضی آوینی نام‌گذاری شدند.

به گزارش سینماسینما، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی با نصب تابلوهای جدید این سالن‌ها در جمع مدیران و همکاران سینمایی طی سخنان کوتاهی گفت: مرحوم ملاقلی‌پور نماد سینماگر متعهد، عدالت جو و تصویرگر حماسه‌های این سرزمین و  شهید آوینی چراغ راه هنر و سینمای انقلاب است.

وی ادامه داد: سه دهه از پرواز آسمانی، سید شهدای اهل قلم می‌گذرد و امروز، بیش از گذشته توجه به آرا، افکار، اندیشه‌ها و تجربیات او ضروری به نظر می‌رسد.

به گفته وی، شهید آوینی، هنرمند متولد شده در دامان پاک انقلاب اسلامی بود، پیشرو و در عین حال وفادار به آرمان‌ها و امیدوار به رویش و بالندگی نسلی که انقلاب اسلامی را درک کرده بود.

رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه زمانه ما، روزگار تبلیغات و هوچی‌گری رسانه‌هایی است که حقیقت را به هزار ترفند معامله و مصالح را قربانی منافع می‌کنند. خاطرنشان ساخت: در این هیاهوی پر زرق و برق، سینماگرانی چون زنده یاد رسول ملاقلی پور و سید مرتضی آوینی می‌توانند تراز حرکت بر مسیر روشنگری و الگوی هنرمند متعهد و انقلابی باشند. خدا را شاکریم که از عزیزان، گنجینه‌ای باشکوه باقی مانده است.

وی با اشاره به روز هنر انقلاب یادآور شد: روز هنر انقلاب اسلامی، روزی فرخنده و اشاره‌ای به پیوند دیرینه نظام با فرهنگ و هنر است. انقلاب اسلامی، محل رویش هنرمندان بسیاری بود. زنان و مردان بزرگواری که در ساحت هنر، حماسه آفریدند و لحظات پرشکوه تاریخ چهل ساله این سرزمین و مردمان قهرمانش را ثبت کردند. سینماگران در این میانه، سهمی به سزا داشتند و چهره‌هایی چون ملاقلی‌پور و شهید آوینی نگین‌های درخشان سینمای دفاع مقدس به مثابه ناب‌ترین دستاورد این جهاد چهل ساله هستند.

خزاعی عنوان کرد: زنده یاد ملاقلی‌پور و شهید آوینی به مثابه چراغ راه هستند و  نیاز است در گام دوم انقلاب، مسیر حرکت به سمت سینمای انقلابی، پاک و متعالی را با اراده مضاعف بپیماییم. بازشناسی شخصیت، افکار و اندیشه‌های شهید بزرگوار آوینی و مشی و منش زنده یاد ملاقلی پور، همراه ما در این مسیر است.

به گفته وی، این نام‌گذاری به نام‌های زنده یاد رسول ملاقلی پور و شهید آوینی در واقع، ادای احترام به سینماگرانی است که خلاقیت، جسارت، نوآوری، خلوص، تعهد و شور انقلابی از ویژگی‌های آثار آن‌ها است.

بنابراین گزارش: سالن نمایش فیلم سازمان سینمایی به یاد و نام هنرمند فقید رسول ملاقلی پور و سالن‌ جلسات  تخصصی و نمایش فیلم به نام شهید سیدمرتضی آوینی نام‌گذاری شده است.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها