تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۱۱:۰۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 173546

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره اختلاف میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صداوسیما بر سر شبکه نمایش خانگی، گفت: در این رابطه استعلاماتی دارد شکل می‌گیرد و قرار است به صورت شفاف نظر مقام معظم رهبری را جویا شویم و پس از اطلاع از نظر ایشان آیین‌نامه‌ها را بنویسیم.

به گزارش سینماسینما ،غلامرضا منتظری، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم شورای اسلامی اظهار داشت: در کمیسیون فرهنگی دو دیدگاه وجود دارد. یک دیدگاه این است که با توجه به مستندات صداوسیما مسئولیت ساترا با سازمان صداوسیماست. اما از آنجا که مجوزها را وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر می‌کند این مساله نیاز به تامل بیشتری دارد.

وی با اشاره به نشستی که کمیسیون فرهنگی با فعالان حوزه سینما، نمایش و موسیقی داشته است، افزود: یکی از بحث‌های جدی‌مان همین موضوع بود. قرار شد بعد از ماه مبارک رمضان نشست‌هایمان را ادامه بدهیم. نظرات تخصصی کمیسیون فرهنگی برای مجلس بسیار حائز اهمیت است.

شتاب‌زده تصمیم نمی‌گیریم

منتظری تاکید کرد: نمی‌شود با سرعت راجع به این موضوع تصمیم‌گیری کرد و این مساله نیاز به توقف و دقت و دوراندیشی دارد. در کمیسیون فرهنگی نگاه‌مان این است که شتاب زده تصمیم نگیریم. چون پرسش‌های فراوانی وجود دارد.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به استعلاماتی که دارد انجام می‌شود اظهار داشت: نظر دوستان این است که به صورت شفاف نظر مقام معظم رهبری را جویا شویم. چون دوستان ما در صداوسیما به سخنرانی مقام معظم رهبری استناد می‌کنند. باید پاسخ استعلام‌مان را بگیریم. اگر رهبری به صورت شفاف و صریح تایید کنند که شبکه نمایش خانگی زیر نظر صداوسیما باشد کار تمام شده است. چون فرمایش ایشان فصل الخطاب است و در این صورت باید آیین نامه‌ها را بنویسیم.

منتظری با بیان این که نظر کمیسیون این است که در این بخش تجدید نظری شکل بگیرد، گفت: در شبکه نمایش خانگی هم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم صداوسیما سهم دارد و مسئولیت اصلی‌اش با صداوسیماست. این دو مجموعه باید زیر یک سقف بنشینند و آسیب‌شناسی از وضعیت موجود داشته باشند. باید تلاش کنیم با تدوین آیین نامه درست به سمت وضعیت مطلوب حرکت کنیم.

وی با تاکید بر این که نباید  احساسی تصمیم بگیریم، افزود: من در این رابطه تا به حال گفت‌وگوی رسانه‌ای نداشتم که حاشیه‌ای ایجاد نشود. برای تولید کننده ما همه چیز باید قابل پیش بینی باشد. چون پیش بینی پذیری اعتماد می‌آورد و اگر در جاده تردید حرکت کنیم نمی توانیم به نتیجه برسیم. اگر پس از مدتی به این نتیجه برسیم که قانون اشکالاتی دارد آن قانون باید اصلاح بشود و ما برای اصلاحش داریم تلاش می کنیم.

به گزارش ایرنا، ضیا هاشمی، تهیه کننده سینما هفته گذشته در مراسم دیدار هنرمندان با رئیس جمهور به دخالت نابجای سازمان ساترای صدا وسیما در تولید نمایش های خانگی اشاره کرد .

ایرنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها