تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۲۰:۲۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 107788

نویسنده: پوریا عالمی

سوفیا… عشقم… امروز یک دستور آشپزی نوشته ام که آن را در طبق اخلاص می گذارم!

نحوه ساخت تلویزیون!

چشم روشن مردانه/ ۶ جفت (هر شبکه یک جفت)

کرشمه مردانه/ ۶۷ مورد

چند نفر که حس کنند خیلی خوش تیپ هستند و نظر خاصی نداشته باشند و هرچی روی کاغذ بنویسی بدهی دستشان از روش بخوانند / به تعداد کافی

ماهواره فارسی زبان خارج از ایران / هرچی برنامه دارد و مردم می بینند

ماهواره خارجی زبان / هرچی برنامه سرگرمی دارد

کاغذ الگو یا بوردا / ۷۰۰ متر

دوشاخه / یک عدد

محتوا / لازم نیست

عدد ۲ برای اس ام اس/ سه هزار عدد

خب… عزیزانم… برای ساخت تلویزیون و صداوسیما همین مواد کافی است. همین مواد را بریزید توی هم و قاطی کنید؛ یعنی یک حبه محمدرضا گلزار و یک نوک قاشق حمید گودرزی را خوب می زنیم تا با هم قاطی شوند. سپس اینها را می گذاریم توی آفتاب تا خشک شوند. سپس ماهواره را روشن می کنیم و می بینیم خارجی ها دارند چی کار می کنند. هر برنامه ای خوب بود، کاغذ بوردا را سریع می اندازیم روی تلویزیون و از روش کپی می کنیم. بعد با یک دانشمندی قرارداد می بندیم که عین همین برنامه را بسازد. حالا توجه کنید که باید بزنید ماهواره فارسی زبان و ببینید آنها دارند چی کار می کنند. بعد برنامه های خبری، برنامه های تحلیلی، برنامه های آپارات و نوبت شما و کلا هر برنامه ای در من و تو یا بی بی سی شروع که شد، یک کاغذ بوردا هم می اندازیم روی آنها و سریع آنها را هم کپی می کنیم. حالا محمدرضا گلزار و حمید گودرزی را با کمی نور آبی می ریزیم توی موادمان که آماده شده و آنها را می گذاریم در کانال های تلویزیون تا خشک شوند. این به عنوان خورش. اما برای چلو چه کار کنیم؟ آن آدم ها را که حس می کنند خوش تیپ هستند و اکثرا تنها تعریفشان از خبرنگار این است که جلیقه شش جیب بپوشند، می ریزیم توی همزن و حالا هم نزن کی بزن. محتوا هم لازم نیست، چون غذا را سنگین می کند و غذای سنگین روی دل آدم می ماند. در آخر به اینها یک تشت کرشمه اضافه می کنیم. بعد یک مشت عدد ۲ می پاشیم توی غذا تا مجری ها و گزارشگرها هی به مردم بگویند عدد ۲ را بفرستند به برنامه شان تا ساعت دیواری برنده شوند.

خب عزیزانم. برنامه های تلویزیون ما آماده است. کافی است دوشاخه را بزنید توی پریز.

این بود آش شلم شوربای ما. من هم سرآشپز بین المللی، میدون دوم هستم و مطمئن باشید با این دستور پختی که دادم، فردا رئیس صداوسیما من را دعوت به برنامه سازی می کند، چون هیچ کس مثل من به این دستور پخت محرمانه دست پیدا نکرده است.

 روزنامه شرق

برچسب‌ها:

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها