تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۶:۳۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 180616

هیجدهمین دوره جشنواره «سینمای مسلمان کازان» میزبان نمایش فیلم‌های ایرانی و حضور نرگس آبیار در میان هیات داوران است.

به گزارش سینماسینما، این رویداد سینمایی از ۷ تا ۱۱ سپتامبر (۱۶ تا ۲۰ شهریورماه) در شهر کازان مرکز جمهوری تاتارستان روسیه برگزار می‌شود و علاوه بر حضور نرگس آبیار در میان داوران، میزبان نمایش ۹ فیلم از سینمای ایران خواهد بود.

«شکوه خاموش» ساخته نوید حسن زاده در بخش رقابتی آثار بلند، «گرازها» از غلامرضا جعفری در بخش رقابتی کوتاه، «هیچکس منتظرت نیست» در بخش مستند بلند و «دختر کوچ نشین» از روح الله اکبری هم در بخش مستند کوتاه به نمایش گذاشته می‌شوند.

در بخش غیررقابتی هم «بالیت» ساخته مرتضی رحیمی و در بخش روزهای سینمای ایران هم «قطار شب» (حمیدرضا قطبی)، «وقت چیغ انارها» (گراناز موسوی) و «بچه گرگهای دره سیب» (فریدون نجفی) به نمایش گذاشته می‌شوند و فیلم «یلدا» به کارگردانی مسعود بخشی هم دیگر فیلم ایرانی حاضر در این رویداد سینمایی است.

جشنواره سینمای مسلمان کازان از سال ۲۰۰۵ با حمایت اداره کل مسلمانان روسیه، وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه و جمهوری تاتارستان راه‌اندازی شد و در سال‌های اولیه با اسم منبر طلایی برگزار می‌شد اما پس از آن به «سینمای مسلمان کازان» تغییر نام داد. این جشنواره در کنار بخش‌های جنبی، بخش فیلم‌های سینمایی، فیلم‌های کوتاه و فیلم‌های بلند و کوتاه مستند نیز دارد.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها