تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۱۹ - ۱۲:۳۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 71808
نرگس آبیار، کارگردان فیلم سینمایی «نفس» که برنده دو جایزه بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر کودک در جشنواره بین‌المللی لیستاپاد بلاروس شد، با حضور در سفارت ایران در آن کشور، پاسخگوی رسانه‌های بلاروسی بود.

به گزارش سینماسینما، نرگس آبیار به همراه آنجیلیکا کراشوسکایا، رئیس جشنواره لیستاپاد و ایگور سوکمانف، رئیس بخش کودک و نوجوان این جشنواره، به دعوت سفارت ایران در مراسم بزرگداشت این کارگردان ایرانی در بلاروس در گفت‌وگو با برخی از رسانه‌های بلاروسی درباره فیلم «نفس» از مسائل فرهنگی ایران نیز سخن گفت.

آبیار در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی STV گفت خوشحال است که در این جشنواره به بازی ساره نورموسوی، هنرپیشه نوجوان فیلم «نفس» توجه شده است.

او با یادآوری موقعیت بسیار مهم جشنواره لیستاپاد افزود: «فیلم یکی از مهم‌ترین ابزار نزدیکی افکار و تفاهم بین‌المللی است.»

این کارگردان ایرانی با بیان اینکه دو کشور ایران و بلاروس ظرفیت‌های فراوانی برای استفاده از این امکان فرهنگی را دارند، گفت: «ایران و بلاروس می‌توانند در پروژه‌های ساخت فیلم مشترک نیز با هم همکاری کنند.»

کارگردان ایرانی همچنین خبر داد که برای سال آینده جشنواره لیستاپاد بلاروس به عنوان هیات ژوری ( هیات داوران) دعوت شده است.

آبیار در پاسخ به سوال شبکه تلویزیونی ONT درباره وضعیت زن ایرانی در فعالیت‌های فرهنگی یادآور شد که در حوزه کشورهای خلیج فارس، ایران از بیشترین آزادی‌های فرهنگی برای فعالیت اجتماعی و فرهنگی زنان برخوردار است و حتی بسیار بیش از برخی از کشورهای غربی برای این‌گونه فعالیت‌ها فراغ بال و آزادی عمل دارد.

در این مراسم، ساکمانف،  رئیس بخش کودک و نوجوان جشنواره لیستاپاد نیز به برخی زمینه‌های فرهنگی بخصوص توسعه همکاری های ایران و بلاروس در جشنواره های فیلم در دو کشور تاکید کرد.

بیست و چهارمین جشنواره فیلم مینسک، لیستاپاد از تاریخ ۱۲ آبان آغاز شد و تا ۱۹ آبان (امروز) ادامه دارد.

«نفس» در بخش مسابقه فیلم‌های کودک و نوجوان این جشنواره که با شعار«حقیقت، عشق و زیبایی» در حال برگزاری است، عنوان بهترین کارگردانی را دریافت کرد و ساره نورموسوی، بازیگر خردسال فیلم نیز بهترین بازیگر کودک جشنواره فیلم بلاروس شد.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها