تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۷:۳۴ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 156051

هانا پولاکنسخه تصویری مسترکلاس «هانا پولاک» نامزد دریافت جایزه اسکار با عنوان «مستندسازی در شرایط بحران» امروز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه منتشر شد.

به گزارش سینماسینما، «هانا پولاک» فیلمبردار، کارگردان و تهیه‌کننده لهستانی که با مستند کوتاه «بچه‌های لنینگرادسکی» نامزد جایزه اسکار و جایزه بفتا شده است، در چهاردهمین دوره‌ جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» مستر کلاس مجازی با عنوان «مستندسازی در شرایط بحران» برگزار کرد.

«پولاک» در بخشی از این کارگاه می‌گوید: «اگر در موقعیت‌های بحرانی فیلمسازی کنید باید کرامت انسان‌ها را ببینید، باید از آن محافظت کنید، زیبایی آن را نشان دهید. بله، چیزهای زشت و سیاه را هم ثبت کنید، چون بخشی از واقعیت است.

اما نمی‌خواهید که تمام فیلمتان سیاه باشد، نمی‌خواهید تمام فیلمتان درباره رنج باشد، نمی‌خواهید از این آدم‌ها قربانیان کامل بسازید. می‌خواهید آن لحظه باارزشی را هم پیدا کنید که آدم‌ها می‌خندند شوخی می‌کنند، وقتی درباره رؤیاهایشان حرف می‌زنند وقتی از خودشان مراقبت می‌کنند.

پس اگر این تنوع زندگی را ثبت کنید، که واقعیت هم دارد افرادی که چنین سختی‌هایی را از سر گذرانده‌اند دلسوزی خیلی بیشتری دارند، تحمل خیلی بیشتری دارند، خیلی مهربان‌ترند، درک بیشتری دارند، بامحبت‌ترند، ارزش زندگی را می‌دانند خیلی بابت چیزهایی که به آنها می‌دهید ممنون می‌شوند. پس در هنگام ساختن فیلمتان، باید چشم‌هایتان باز باشد.»

علاقه‌مندان به سینمای مستند می‌توانند نسخه تصویری این مسترکلاس را در سایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربیdefc.ir  و در بخش کارگاه‌ها و در سایت آپارات تماشا کنند.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها