تاریخ انتشار:۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۳:۰۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 174618

«نشریه نگاری برای کودک و نوجوان» از سوی انتشارات نوآزما منتشر شد.

کتاب «نشریه نگاری برای کودک و نوجوان» مجموعه‌ای از مقالات است که گروهی از اهل فن و صاحب نظران در عرصه ادبیات کودک و نوجوان از جمله فریبرز بیات، طیبه دل قندی، مصطفی رحماندوست، سیدعلی کاشفی خوانساری، افسانه موسوی گرمارودی و … با هدفی راهبردی نوشته‌اند.

این کتاب به کوشش لیلا خیامی و مرجان اسماعیلی با همکاری شماری از صاحب نظران و دست اندرکاران ادبیات کودک و نوجوان و همکاری گاهنامه کودک و نوجوان ( نشریات ویژه ادبیات کودک و نوجوان) با رویکردهای متنوع منتشر و مورد بررسی قرار گرفته و از این منظر می‌تواند اثری ارزشمند و راهبردی برای انتشار نشریات کودک و نوجوان و فعالیت در عرصه ادبیات کودک و نوجوان باشد.
این کتاب از سوی انتشارات نوآزما و زیر نظر سیدعلی کاشفی خوانساری نویسنده و پژوهشگر ادبیات کودکان تهیه شده و یک اثر راهبردی برای نویسندگان کودک و نوجوان است.
ادبیات کودک در ایران به شکلی که امروز مورد نظر است به تقریب هم زمان با گسترش افکار تجددخواهانه در ایران شکل گرفت اما حاصل آن به صورت منسجم‌تر با قصه‌هایی که زنده یاد «صبحی مهتدی» روزهای جمعه از طریق رادیو برای کودکان می‌گفت آغاز شد و بعدتر از سوی برخی از نویسندگان قصه‌هایی ویژه کودکان منتشر شد و با ایجاد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وارد عرصه جدیدی شد و انتشار نشریات ویژه نوجوانان هم پا گرفت.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها