تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۹ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 168548

تهیه‌کننده فیلم «خائن‌کشی» بیان کرد: این فیلم به احترام عواملی که نزدیک به دو سال برای ساخت آن تلاش کردند، در بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر باقی می‌ماند.

به گزارش سینماسینما، اعلام اسامی هیأت داوران جشنواره فیلم فجر و انتخاب شهاب حسینی به عنوان یکی از داوران بخش سودای سیمرغ که فیلم جدید مسعود کیمیایی هم در آن پذیرفته شده، برای خیلی از علاقه‌مندان سینما یادآور حاشیه‌های دو سال قبل جشنواره میان این دو سینماگر شد؛ جایی که کیمیایی با فیلم “خون شد” در بخش مسابقه‌ی جشنواره حضور داشت ولی پیش از شروع این رویداد بخاطر برخی اتفاق‌های تلخ سیاسی و اجتماعی آن مقطع از جشنواره انصراف داد و شهاب حسینی با اظهاراتی تند به انتقاد از این تصمیم کیمیایی پرداخت که آن هم با واکنش‌های مختلفی روبرو شد.

حالا دو سال پس از آن ماجرا، کیمیایی یک بار دیگر از جشنواره انصراف داده و این تصمیم او به زعم بسیاری، واکنشی به حضور حسینی در هیات داوران تعبیر شده است.

علی اوجی – تهیه‌کننده فیلم «خائن‌کشی» در گفت‌وگویی با ایسنا درباره انصراف کیمیایی می‌گوید: به تصمیم آقای کیمیاییِ بزرگ و دوست داشتنی به عنوان یکی از مهم‌ترین فیلمسازان سینمای ایران احترام می‌گذارم، به هر حال شأن ایشان بالاتر از قضاوت در فستیوال است و با توجه به سابقه‌ی سینمایی آقای کیمیایی و اینکه جشنواره‌ی فجر امسال، جشنواره‌ی جوان‌هاست باید به نظر ایشان مبنی بر قضاوت نشدن در حضور جوان‌ترها احترام گذاشت.‌ البته فیلم «خائن‌کشی» به احترام تلاش و زحمت عواملش که یک سال و ۹ ماه مشغول تولید بودند، در جشنواره‌ی فجر باقی می‌ماند و جناب کیمیایی هم همانطور که در نامه خود اعلام کردند فقط از بخش کارگردانی انصراف دادند.

او درباره اینکه وقتی این انصراف پس از اعلام اسامی داوران اتفاق می‌افتد، یادآور حاشیه‌های دو سال قبل جشنواره است و همین برداشت هم در میان مخاطبان، پس از انتشار نامه انصراف دیده می‌شود، توضیح می‌دهد: قاعدتاً من نمی‌توانم نظری جدا از نوشته‌ی مکتوب آقای کیمیایی داشته باشم. ایشان صراحتاً در نامه خود اظهارنظر کردند و خواننده می‌تواند تفسیر خود را داشته باشد. با این حال من به عنوان تهیه‌کننده باید پاسخگوی زحمت تمام عوامل فیلم باشم و با احترام به تصمیم این کارگردان بزرگ سینمای ایران فیلم در جشنواره باقی خواهد ماند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها