تاریخ انتشار:۱۳۹۴/۰۹/۲۹ - ۱۷:۳۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 7877

فیلم محمدوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: احتمال می‌دهم برخی دلایل سیاسی و مذهبی در انتخاب نشدن فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» دخیل بوده است.

به گزارش سینماسینما، علی جنتی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) پیش از ظهر امروز یکشنبه ۲۹ آذر در حاشیه مراسم بزرگداشت هفته پژوهش که در محل پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات برگزار شد؛ در جمع خبرنگاران درباره حذف فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» از مراسم اسکار، گفت: من نمی‌دانم دلایلی که برای حذف این فیلم ارایه شده؛ چیست؟ به هرحال تعدادی از فیلم‌ها را انتخاب کرده‌اند و تعدادی را هم انتخاب نکرده‌اند.

وی ادامه داد: البته این امر سابقه‌دار است و در گذشته هم اینگونه بوده و در برخی از فستیوال‌ها و مراسم؛ اهدای جوایز ازجمله اسکار عوامل سیاسی، خیلی دخیل بوده است. حتی در برخی دیگر از جشنواره‌ها شاهد هستیم برخی آثار یک مرتبه مورد تقدیر قرار گرفته و به آنها جایزه می‌دهند، آثاری که اصلاً شایسته این جایزه نیستند که به دلایل سیاسی یک فیلم را انتخاب و تقدیر می‌کنند. احتمال می‌دهم که برخی دلایل سیاسی و مذهبی در انتخاب نشدن فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» دخیل بوده است. به هر حال باید کمی زمان بگذرد تا ببینیم چه دلایلی پشت پرده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره  اینکه آیا برنامه‌ای برای بازگشت بهرام بیضایی به وطن و فعالیت وی در ایران وجود دارد یا خیر، عنوان کرد: بارها این سوال را از من پرسیده‌اند و یک سوال تکراری است و من نمی‌خواهم وارد این حوزه شوم.

منبع: ایلنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها