تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۴:۱۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 125401

انتظامی گفت: سینمای ایران منحصر به فرد است و فیلم‌های کوتاه ما در عرصه داخلی و خارجی جایگاه خوبی دارند.

به گزارش سینماسینما، به نقل از ستاد خبری سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم تهران، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی در بازدید از این جشنواره گفت: سینمای ایران جایگاه منحصر به فردی دارد و همین موضوع باعث شده تا امسال شاهد حضور کشور‌های مختلف در بخش بین‌الملل این جشنواره باشیم.

وی افزود: این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با شکوه بسیار در حال برگزاری است. آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره رشد قابل توجهی داشته و کیفیت فیلم‌ها به استاندارد‌های جهانی رسیده است. سینمای ایران جایگاه منحصر به فردی دارد و همین موضوع باعث شده تا امسال شاهد حضور کشور‌های مختلف در بخش بین‎الملل این جشنواره باشیم. از مسئولان این جشنواره بابت ایجاد فضای حرفه‌ای برای حضور فیلم‌سازان معروف جهان تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: امروز طی جلسه‌ای که با مدیران دفاتر استان‌های انجمن سینمای جوانان ایران داشته‌ایم به یک هم‌فکری رسیده‌ایم که چگونه می‌شود از جوانان علاقه‌مند در این عرصه حمایت کرد و در ادامه بودجه‌هایی را برای این موضوع در نظر گرفته‌ایم.

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به پرسشی درباره راه‌اندازی سینمای اختصاصی برای اکران فیلم کوتاه گفت: ما گروه سینمایی “هنر و تجربه” را داریم که به صورت فصلی فیلم‌های کوتاه را اکران می‌کند. لازم است روی این نکته تاکید کنم که در هیچ جای دنیا هدف نهایی از ساخت فیلم کوتاه اکران عمومی در سینما‌های بزرگ نیست. بلکه در حقیقت فضایی که در اختیار این نوع فیلم‌هاست، پخش از طریق شبکه‌های تلویزیونی و صفحات مجازی است.

وی در پایان درباره بودجه جشنواره فیلم کوتاه تهران توضیح داد: اعتبارات جشنواره امسال نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است و بخشی از این هزینه‌ها را باید از طریق جذب سرمایه خارج از اعتبارات مصوب تأمین کنیم.»

سی‌و‌ششمین جشنواره فیلم کوتاه تهران از ۱۸ تا ۲۴ آبان‌ماه در پردیس سینماگالری ملت در حال برگزاری است.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها