تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۵/۲۸ - ۱۰:۱۲ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 24443

جناب خان افتخاری علی مسعودیعلیرضا افتخاری به یک بیلبورد و شیوه تبلیغ یک جشن خیریه اعتراض تندی کرده است.


به گزارش سینماسینما، علیرضا افتخاری، خواننده صاحب‌نام آواز ایرانی با انتشار نامه سرگشاده‌ای به انتقادات موسسه برگزارکننده ویژه‌برنامه “شبِ مهر” در تبلیغات شهری واکنش نشان داد. افتخاری از نحوه ارایه تبلیغات محیطی یک ویژه‌برنامه خیرخواهانه به نفع کودکان اوتیسم که برای شرکت در آن دعوت بود، دلخور شد و اعلام کرد به دلیل شیوه تبلیغی موسسه برگزارکننده، در این برنامه شرکت نمی‌کند.

روزنامه شهروند می نویسد: در متن این نامه آمده: “هنرمندی چون من که جایگاه هنری وی مشخص است و آثار و شاهکارهایی مثل نیلوفرانه، شور عشق، یاد استاد، هنگامه و مقام صبر را در کارنامه هنری‌اش دارد، کارش به جایی رسیده که تصویرش در بیلبوردهای تبلیغاتی در کنار جناب‌خان و حتی یک پله پایین‌تر قرار گرفته است. کجای کار ایراد دارد؟ چرا و چرا؟ به اعتقاد من در چهار روز می‌شود بی‌آب بود، اما در چهاردقیقه نمی‌توان بی‌آبرو بود. ‌ای کاش این موسسه محترمی که در شیراز مشغول به فعالیت است کمی دست از خان و خان‌بازی بردارد. من دلخورم، من از این عزیزان شیرازی که همواره به وجود مردمان مهربان این شهر می‌نازیدم، دلخورم که مرام حافظ و سعدی را فراموش کرده‌اند. اگر این دوستان به جناب‌خان می‌نازند من به ایران و ایرانی بودن می‌نازم.” او در جای دیگری از نوشته‌اش آورده است: “متاسفانه با توجه به این اقدام ناپسندیده‌ای که از سوی موسسه برگزارکننده برنامه بدون اطلاع بنده در حوزه تبلیغات شهری انجام گرفته و از نظر من اقدامی بسیار توهین‌آمیز است، از حضور در این برنامه که طبق تماس قبلی قرار بود فقط بنده در آن حضور داشته باشم، صرف‌نظر کرده و از این موسسه و دیگر نهادهایی که در برگزاری چنین رویدادهای خیرخواهانه‌ای اقدام می‌کنند، می‌خواهم با درایت و اندیشه بیشتری در برنامه‌ریزی فعالیت‌ها تلاش کنند.”

به گزارش مهر، در تصویری که از سوی این خواننده به‌عنوان ویژه‌برنامه “شب مهر” به گروه هنری خبرگزاری مهر ارسال شده، تصویر جناب‌خان شخصیت محبوب عروسکی برنامه خندوانه در نقطه مرکزی طراحی پوستر و تصاویری از علی مسعودی (علی مشهدی) در سمت چپ و علیرضا افتخاری در سمت راست این شخصیت عروسکی به‌عنوان شرکت‌کنندگان برنامه آمده است.

این درحالی است که به گفته افتخاری، مدیران برگزاری برنامه که قرار است روز ۳۱ مردادماه در باغ عفیف‌آباد شیراز برگزار شود، پیرامون حضور دیگر میهمانان در برنامه توضیحی به او ارایه نداده بودند. پیش از این بنا بود محمد بحرانی با همراهی عروسک محبوب و پرطرفدارش، جناب‌خان به شهر خود شیراز بیایند تا در شبی به‌یادماندنی با ترانه‌های علیرضا افتخاری هم‌آواز شود. براساس اعلام برگزارکنندگان این برنامه، علی مسعودی، از خنداننده‌های برتر برنامه خندوانه نیز در همین شهر شب، به اجرای استندآپ کمدی خواهد پرداخت. ویژه‌برنامه حمایت از کودکان اوتیسم با عنوان “شب مهر” در فضای باز به اجرا درمی‌آید. شعار ویژه برنامه “شب مهر”، خنداندن و مهرورزی است که برگزارکنندگان، آن را به کسانی تقدیم کرده‌اند که خنداندن و مهرورزی را دوست دارند.

فارغ از ناراحتی و دلخوری که علیرضا افتخاری می‌تواند از هم‌سنخ نبودن میهمان‌های دعوت شده به این برنامه خیرخواهانه دارد، به نظر می‌رسد جناب‌خان به‌عنوان یکی از شخصیت‌های محبوب این روزها جای خودش را در خانه‌های مردم پیدا کرده و بنابراین شیوه برخورد خواننده خوش‌صدای آواز ایرانی که به بهانه جایگاه پایین‌تر میهمان‌های دیگر برنامه خیرخواهانه صورت گرفته، جای انتقاد دارد. به نظر بسیاری از مردم آنچه جایگاه بالا یا پایین افراد را در میان مردم مشخص می‌کند نه نام‌ها بلکه شیوه برخورد آنها با دیگران است. شاید بهتر بود افتخاری خوش‌صدا در نوشتن نامه سرگشاده و اعتراضی‌اش تعمق بیشتری می‌کرد.

 

منبع: هنرآنلاین

لینک کوتاه

نظرات شما

  1. اسماعیل
    ۳۱, مرداد, ۱۳۹۵ ۵:۲۳ ق٫ظ

    البته پوسترجدیدش هم چاپ شد واستاد دراین برنامه شرکت میکنند وایشون هم ناراحتیش از این بود که درزیر پوسترقبلی که طوری مطلب زده بودن که هرکسی میخوند فکرمیکرد قراره افتخاری ترانه هاشو با جناب خان هم خوانی کنه!!!! وحتی به ایشون نگفته بودن که برنامه در دوبخش مجزاست وحتی درتبلیغاتشون طوری نوشته بودن که هرکسی میخوند فکرمیکرد افتخاری وجناب خان وآقای مسعودی هم زمان روی صحنه حاضرمیشن وافتخاری میخونه واونا هم باهاش تکرار میکنند والبته اون پوستر اصلا درشأن یک خواننده سنتی با چندین وچند شاهکار موسیقیایی نیست،پس محض رضای خدا درهرموردی اول خوب تحقیق کنید وبعد مطلب بنویسید

نظر شما


آخرین ها