تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۲۳:۳۰ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 114262

نورالدین زرین کلک سال گذشته به بهانه حضور فاطمه معتمدآریا به عنوان داور در جشنواره ونیز به ذکر خاطره‌ای از این بازیگر پرداخت که مرور آن خالی از لطف نیست.

به گزارش سینماسینما، او در صفحه شخصی خود در فیس بوک نوشت: عکس و خبر فاطمه معتمدآریا را دیدم که به داوری در فستیوال ونیز رفته است… و به یاد آوردم وقتی را که فیلم اتل متل توتوله را می ساختم، احتیاج به نقاشی های بچه گانه داشتم، پس بهترین انتخابم این بود که به کتابخانه کودکان و نوجوانان نیاوران که فاصله کمی با خانه داشت بروم و به مدد شاگردهای نقاشی، نیاز فیلم را تامین کنم.

از سرپرست کتابخانه و مربی نقاشی بچه ها، خانم جواهری اجازه گرفتم و رفتم به کارگاهی که شاگردانش بین هفت تا یازده ساله بودند. همه نقلی، بازیگوش و شاداب… یعنی همان که من می خواستم!!

مدت ده روز هر روز صبح تا ظهر کارم رفتن به کتابخانه و کار کردن با این نوجوان های سرزنده و دوست داشتنی بود؛ یک روز گاو کشیدند، یک روز زن کردی، یک روز حسنی، یک روز محمود بالا بالا، یک روز سلیمون و قلیون همین طور تا آخر شعر اتل متل…

بعد نقاشی هایی که هر کدامش یک اثر هنری فوق العاده بود و چند پاکت بزرگ را پر می کرد، آوردم کانون و کار حرکت دادن و شعر و موزیک شروع شد و چند ماه وقت گرفت تا شد یک فیلم کارتون خالص کودکانه و صددرصد ایرانی.

حالا که آن فیلم را نگاه می کنم در تیتراژ فیلم و در لیست نقاش ها این اسم را می بینم: فاطمه معتمدآریا ۹ ساله!!!

یعنی همین هنرپیشه صاحب نام و با شخصیت سینمای ایران و داور جشنواره ونیز!

او همیشه یکی از محبوب ترین دخترهای من بوده و هست.

این فیلم در یوتیوب قابل دسترسی است.

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها