تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۰۷/۲۹ - ۲۱:۳۵ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 30465

پرویز جاهدمستند «روز بخیر آقای غفاری» ساخته پرویز جاهد، شنبه، اول آبان نمایش داده می‌شود.

به گزارش سینماسینما، مستند «روز بخیر آقای غفاری» ساخته پرویز جاهد، توسط انجمن علمی سینما ۹۵ همراه با جلسه پرسش و پاسخ با حضور کارگردان نمایش داده می‌شود.

پرویز جاهد منتقد، نویسنده و مستند ساز این فیلم را درباره زندگی فرخ غفاری به عنوان یکی از پیشگامان سینمای مدرن ایران و در ادامه تحقیقات دانشگاهی خود در این زمینه ساخته است.

پیش از این کتابی با عنوان «از سینما تِک پاریس تا کانون فیلم تهران: رودررو با فرخ غفاری» که حاصل گفتگوی پرویز جاهد با فرخ غفاری است، در ایران منتشر شده است.

«روز بخیر آقای غفاری»، برشی از زندگی فرخ غفاری، سینماگر، منتقد، بنیانگذار فیلمخانه ملی ایران و از پیشگامان سینمای مدرن در ایران است که بیشتر عمر خود را در فرانسه زندگی کرده و در ۲۶ آذر ماه سال ۱۳۸۵ بر اثر حمله قلبی در سن ۸۵ سالگی در پاریس در گذشت.

فیلم «روز بخیر آقای غفاری»، بر مبنای دو مصاحبه با فرخ غفاری در دو زمان متفاوت در فاصله اگوست ۲۰۰۵ تا اگوست ۲۰۰۶ یعنی چند ماه قبل از مرگ او در پاریس ساخته شده است. همچنین تصاویری آرشیوی از جمله عکس‌هایی از آلبوم عکس خانوادگی او به همراه بخش‌هایی از فیلم‌های جنوب شهر (۱۳۳۷) و شب قوزی (۱۳۴۳) مورد استفاده قرار گرفته است.

مستند «روز بخیر آقای غفاری» شنبه ۱ آبان ساعت ۱۶ الی ۱۸ در انجمن علمی سینما ۵۹ به نشانی خیابان شهید مفتح جنوبی، نبش ورزشگاه شهید شیرودی، خیابان ورزنده، پلاک ۱۳، ساختمان شماره ۲ سینما و تئاتر سالن شهید فلاحت‌پور نمایش داده می‌شود.

منبع: ایلنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها