تاریخ انتشار:۱۳۹۵/۱۲/۱۰ - ۱۱:۱۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 47415
علیرضا شجاع نوری سخنگوی جشنواره جهانی فیلم فجر از اصلاح و نمایش ۱۰ فیلم قدیمی در جشنواره خبر داد.

به گزارش سینماسینما، شجاع نوری با اشاره به استقبال فوق العاده مخاطبان از نمایش نسخه‌های مرمت شده دو فیلم «بادصبا» و «گاو» در جشنواره سی و چهارم، گفت: با توجه به تجربه خوب جشنواره گذشته و استقبال مخاطبان از ایده نمایش این فیلم‌ها در جشنواره و کار بزرگی که با همکاری فیلمخانه ملی انجام شده بود، تصمیم گرفتیم امسال نیز با گسترش این بخش، سراغ فیلم‌های قدیمی برویم و در نهایت به ۳ فیلم ایرانی و ۷ فیلم خارجی رسیدیم که فیلم های خارجی را از راه رایزنی با کمپانی‌های مختلف دنیا فراهم کردیم و فیلم‌های ایرانی هم توسط فیلمخانه ملی ایران و با همت خانم  لادن طاهری ترمیم و آماده نمایش می‌شوند. کیفیت این فیلم‌ها آنقدر بالاست که انگار نسخه کپی اول فیلم‌ها را می‌بینیم.

شجاع نوری در ادامه گفت: یکی از این گنجینه‌های سینمای ایران، که قرار است در جشنواره سی‌و‌پنجم نمایش داده شود نسخه مرمت شده فیلم «خانه خدا» به کارگردانی جلال مقدم است که در سال ۱۳۴۵ تولید شده است. موضوع این فیلم حج و مناسک آن است و نعمت حقیقی هم از جمله فیلمبرداران فیلم بوده و تدوین آن را ابراهیم گلستان به عهده داشته است.

شجاع نوری اضافه کرد: یادم می‌آید که این فیلم در دوران کودکی من اکران شد و فروش خوبی هم داشت. اگر درست یادم مانده باشد آن سال‌ها هم ممنوعیتی از سوی عربستان برای زائران ایرانی ایجاد شده بود و حالا بعد از ۵۰ سال دوباره مشکلاتی برای ادای فریضه حج زائران ایرانی به‌وجود آمده است که به سبب همین تقارن، آقای میرکریمی تصمیم گرفتند نمایش نسخه ترمیم شده این فیلم در برنامه جشنواره قرار بگیرد که می‌تواند جالب توجه باشد.

شجاع نوری اعلام اسامی سایر فیلم های مرمت شده را به فرصتی دیگر موکول کرد.

آدرس سایت رسمی  جشنواره Fajriff.com  و پست الکترونیکی جشنواره Film@Fajriff.com است.

سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، ۸-۱ اردیبهشت ۱۳۹۶(۲۸ تا ۲۱ آوریل ۲۰۱۷) در تهران برگزار می‌شود.

 

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها