تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۱۲:۰۸ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 140811

مستند_انیمیشن «کاغذ پاره ها» در جشنواره فیلم Dmz کره جنوبی در بخش مسابقه آسیا به نمایش در می آید.
به گزارش سینماسینما به نقل از روابط عمومی فیلم، مستند_ انیمیشن «کاغذ پاره ها» با نام بین‌المللی”The Unseen” ساخته بهزاد نعلبندی در دوازدهمین دوره جشنواره Dmz در کره جنوبی به نمایش در می آید.
دوازدهمین دوره این جشنواره که مهم ترین جشنواره مستند آسیایی در بخش DMZ کره جنوبی در شهر گویانگ که تنها نقطه غیرنظامی جهان است از ۱۷ تا ۲۴ سپتامبر مصادف با ۲۷ شهریور تا۳ مهر برگزار می شود.
این جشنواره مهم مستند در منطقه DMZ در مرز میان کره شمالی و کره جنوبی قرار دارد و مکان آغاز اختلافات دو کره بوده است که امروزه به پیشنهاد سازمان ملل به نقطه غیر نظامی و مکانی برای صلح تبدیل شده است.
این رویداد مهم‌ترین جشنواره فیلم مستند کره جنوبی است که در سال های اخیر با حمایت از فیلمسازان آسیایی و بین‌المللی به اتفاق مهمی در آسیا تبدیل شده است.
مستند- انیمیشن «کاغذ پاره‌ها» روایت زنان زجر کشیده و بی خانمانی است که به شکل اسف‌باری در یک کمپ نگهداری می شوند.
این فیلم برای اولین بار در جشنواره بین‌المللی فجر رونمایی شد و نمایش بین‌المللی خود را در جشنواره مهم «ایدفا» آغاز کرد. همچنین این فیلم کاندیدای جایزه بهترین انیمیشن سال از آسیا پاسیفیک بوده و کاندید در جشنواره های استانبول بود که فعلا به دلیل بیماری کرونا به تعویق افتاده است. همچنین در جشنواره های مونیخ و کراکوف در دوران کرونا به صورت آنلاین حضور داشته و در جشنواره سینما حقیقت حضور موفقی داشته است.
پخش جهانی این فیلم به عهده شرکت مستقل های ایرانی با مدیریت محمد اطبایی است.
عوامل فیلم «کاغذ پاره ها» عبارتند از: نویسنده، طراح، انیماتور، تدوین ، تهیه کننده و کارگردان بهزاد نعلبندی، آهنگساز عطا ابتکار، طراح صدا انسیه ملکی، پژوهشگر الهام آریامنش، مدیر روابط عمومی غزاله سعادتی.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها