تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۸:۰۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 131326

چند روز مانده به شروع هفتادمین دور جشنواره برلین اطلاعات تازه ای درباره فیلم ایرانی پذیرفته شده در مسابقه منتشر شد.

جدیدترین ساخته محمد رسول اف (شیطان وجودندارد) که – مدت زمان آن ۱۵۲ دقیقه و طولانی ترین فیلم محمد رسول اف تا به امروز است، در روزهای پایانی جشنواره به نمایش در می‌آید وبرمبنای اخبار شنیده شده، خود کارگردان حضور نخواهد داشت‌. ‌فروش جهانی آن در اختیار فیلم بوتیک است که دفتر آن در آلمان است. درضمن دفترش هم در شهر لیوان فرانسه دارد.

درکاتالوگ این کمپانی، این اثر بعنوان محصول مشترک آلمان ‌و ایران معرفی شده که به زبان فارسی است اما قبلا کاتالوگ جشنواره از کشور چک هم بعنوان یکی از شرکا نام برده بود. فیلم در ایران و به فارسی ساخته شده پوست پرودوکسیون آن نیز آنجا انجام شده است.

بازیگران: احسان میرحسینی، شقایق شوریان ، کاوه آهنگر، ‌و … هستند. درخلاصه داستان آن آمده: چهار مرد در یک رژیم سرکوبگر در برابر یک تصمیم باورنکردنی اما آسان قرار دارند. برخی از آنان برای زندگی خود به حذف زندگی دیگران تن می‌دهند ‌آنرا با آسودگی خیال انجام می‌دهند، برای برخی دیگری وظیفه ای که به عهده دارند (به دار زدن محکومان) با دشواری وجدانی همرراه است. برای همگی این مجریان که اعدام می‌کنند، فقط زندگی افراد ناشناس به عنوان مجرم نیست که مد نظر است، بلکه یک زندگی بطور عام  مساله است.

جشنواره برلین امسال از ۲۰ فوریه آغاز می‌شود و۱ مارس به پایان می‌رسد. معمولا حضور نداشتن کارگردان یک فیلم بدلایل سیاسی در موقع نمایش فیلمش می‌تواند برای تبلیغات آن کمک خوبی بکند ‌زمینه ها را برای بحث بیشتری دامن بزند. آیا محمد رسول اف، کارگردان شیطان وجود ندارد، خود در برلین حضور خواهد داشت ؟ باید منتظر شروع جشنواره بود .

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها