تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۲۶ - ۱۱:۵۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 66366

«مادر» جدیدترین ساخته دارن آرنوفسکی با اکران در سینماهای آمریکا پائین‌ترین نمره سینمایی را از مخاطبان گرفت.

به گزارش سینماسینما، فیلم ترسناک «مادر» به کارگردانی «دارن آرنوفسکی» که در جشنواره فیلم ونیز و سپس تورنتو رونمایی شد در حالی در سینماهای آمریکا به روی پرده رفته که نمره سینمایی کم‌سابقه (F) از سوی مخاطبان سینمایی دریافت کرده که به معنای یک شکست کامل برای این فیلم محسوب می‌شود.

این فیلم با بازی «جنیفر لاورنس» و «خاویر باردم» دو بازیگر برنده اسکار درحالی کمترین نمره سینمایی را از مخاطبان دریافت کرده که در دوران معاصر گرفتن چنین نمره‌ای کم سابقه بودو فیلم‌هایی از این دست حداکثر به فروش ۱۵ میلیون دلاری در سینماهای آمریکا دست یافته‌اند.

داستان این فیلم درباره زوج جوانی است که زندگی آنها تحت تاثیر ورود یک میهمان ناخوانده دگرگون می‌شود.

بسیاری از مخاطبان این درام ترسناک و روانشناختی پس از تماشای آن به نوعی دچار سردرگمی شده‌اند و داستان فیلم را به خوبی متوجه نشده‌اند و واکنش‌های منفی به فیلم‌ داشتند.

با این وجود تعدادی از سینمادوستان نیز «مادر» را فیلمی درخشان و یک شاهکار معرفی کردند. البته منتقدین نیز در جشنواره فیلم ونیز و تورنتو بازخورد مثبتی به فیلم داشتند و هم‌اکنون نمره این فیلم در سایت سینمایی «راتن تومیتو» ۶۹ درصد است.

این فیلم در اولین روز نمایش در سینماهای آمریکا به فروش ۳.۱ میلیون دلاری دست یافت و پیش‌بینی‌ می‌شود، این هفته حداکثر به فروش ۸ میلیون دلاری برسد که کمترین فروش آغازین برای فیلم‌های «جنیفر لاورنس» محسوب می‌شود.

«آرنوفسکی» اولین کارگردان سرشناسی نیست که فیلم‌هایش با واکنش منفی مخاطبان رو به رو شده است، پیش از این فیلم «باگ» ساخته «ویلیام فردکین» در سال ۲۰۰۷، «سولاریس» از «استیون سودربرگ» (۲۰۰۲) با بازی «جورج کلونی» و «دکتر تی و زن‌ها» به کارگردانی «رابرت آلتمن» (۲۰۰۰) نیز نمره سینمایی (F) دریافت کرده‌اند.

منبع: ایسنا

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها