تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۲:۱۱ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 124942

جواد نوروز بیگی تهیه کننده فیلم خون شد آخرین ساخته مسعود کیمیایی گفت وگویی با روزنامه شرق کرده ودر بخشهایی از آن حرفهای جالبی زده است .

به گزارش سینماسینما، بخشهای مهم این مصاحبه به شرح زیر است:

*فیلمنامه را خوانده ام و به نظر بسیار درخشان بود

*برخلاف خواسته قلبی کیمیایی ، این فیلم برای حضور در جشنواره فیلم فجر آماده می شود و زمان کافی برای آماده سازی این فیلم وجود دارد

*کیمیایی بزرگ سینمای ماست و همه ما از او یاد می گیریم

*محمدصادق رنجکشان ازجمله افرادی است که در یک سال اخیر حواشی بسیاری حول چرایی و چگونگی حضورش در سینما ایجاد شد. اما در این مدت همه ما متوجه شدیم که او یکی از علاقه‌مندان سینما خصوصا سینمای اجتماعی است.

*همه ما که در سینما کار می‌کنیم می‌دانیم که بسیاری از سرمایه‌گذاران به دنبال بازگشت سریع سرمایه‌شان هستند و اکثر آنها بعد از حضور در مقام سرمایه‌گذار به سراغ فیلم کمدی می‌روند و خواهان همکاری با بازیگران مشخصی هستند که برگشت سرمایه‌شان را تا حد زیادی تضمین کنند. اما آقای رنجکشان از فیلم خوب صحبت می‌کند و کیفیت است که برایش اولویت دارد. او انتخاب می‌کند و این کار را با وسواس انجام می‌دهد. اگر حضور آقای رنجکشان نبود، قطعا فیلم «خون شد»کیمیایی ساخته نمی‌شد. او در این مدت از بسیاری از فیلم‌سازان نسل جوان حمایت کرده و مهم‌تر از آن این است که سینمای اجتماعی را حمایت می‌کند.

*به نظرم بهتر است به جای مطرح‌کردن حرف‌های تکراری از افرادی که برای سینما زحمت می‌کشند، تقدیر کنیم. یا اگر از آنها سپاسگزاری نمی‌کنیم، دست‌کم ناسزا نگوییم و سکوت کنیم. همه کسانی که من را می‌شناسند می‌دانند اعتقاد و باوری دارم و تا صحت مسئله‌ای به خودم ثابت نشود به راحتی آن را نمی‌پذیرم. مدتی است کنار آقای رنجکشان هستم و موضوع شبهه‌داری ندیدم. به‌راحتی تهمت‌زدن کار پسندیده‌ای نیست. یک‌سال‌ونیم از ورود آقای رنجکشان به سینما گذشته است. حاصل این حرف‌ها چه شد؟ آقای رنجکشان فیلم نساخته؟ دادگاهی شد؟ او در حال طی‌کردن مسیرش است. او دیگر میهمان نیست. همکارمان شده. سینما را شروع کرده است و به درستی ادامه می‌دهد.

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها