تاریخ انتشار:۱۴۰۰/۱۲/۰۹ - ۱۹:۰۳ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 171348

شب محمد صیاد، عکاس خبری بین‌المللی در نوزدهمین جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر با نمایش فیلم «آقای صیاد را ول کنید» ساخته مریم ملک مختار و نیز نشست گفت‌وگو با محمد صیاد و کارگردان فیلم در جشنواره فیلم تصویر ساعت ۱۹ روز پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ در تالار شهناز برگزار می‌شود.
به گزارش سینماسینما، مستند- پرتره «آقای صیاد را ول کنید» روایتی‌ست منحصر بفرد از چهار دهه گذشته تاریخ ایران از زبان محمد صیاد، عکاس خبری بین‌المللی که در سال ۱۹۸۰ به‌عنوان عکاس سال آسوشیتدپرس انتخاب شد.
در این مستند ۵۲ دقیقه‌ای، محمد صیاد ماورای سیاست و سیاست‌زدگی‌های رایج، با گویش و تجربه‌های زیستی خاص خود، شاهد عینی و تصویرگر زمانه‌ای است که روایت می‌کند.
مراحل ساخت «آقای صیاد را ول کنید!» که حاصل بیش از ۵۰ ساعت گفت‌گوی ضبط شده با محمد صیاد است، بیش از سه سال به طول انجامیده است.
تدوین این مستند از ترکیب عکس‌ها و خاطرات صیاد از اولین روزهای انقلاب، دوران جنگ تحمیلی و دیگر رویدادهای مهم اجتماعی و سیاسی ایران با رویکردی خلاقانه توسط سهند صمدیان، انجام شده است.
ترکیب صدای فیلم توسط محمدرضا دلپاک انجام شده است و طراحی پوستر و تیتراژ آخرین فعالیت هنری زنده یاد مهرداد ذوالنور است.
«آقای صیاد را ول کنید» که تولید مرکز فیلم تصویر است، در بخش نیمه بلند پانزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش درآمد و جایزه دبیر جشنواره را برای سوژه منحصر به‌فرد فیلم به دست آورد.

لینک کوتاه

نظر شما


آخرین ها