تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۶/۲۱ - ۱۲:۴۶ تعداد نظرات: ۰ نظر کد خبر : 96335

مراسم نکوداشت داریوش ارجمند به همراه رونمایی از کتاب او با عنوان «شنیدم گوسفندی را بزرگی» در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش سینماسینما، در مراسم نکوداشت داریوش ارجمند که با همکاری خانه هنرمندان ایران و نشر فاصله جمعه ۲۳ شهریور در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود، سه کتاب به نام‌های «شنیدم گوسفندی را بزرگی» نوشته داریوش ارجمند «دیدار با پروفسور داتی» نوشته محسن سراجی و «تله موش» نوشته سارا عابدی نیز رونمایی خواهند شد.

کتاب «شنیدم گوسفندی را بزرگی» نوشته داریوش ارجمند نخستین فیلم نامه منتشر شده این بازیگر سینما٬ تلویزیون و تئاتر است که در ۱۰۴ صفحه و قیمت ۱۰ هزار تومان از سوی نشر فاصله منتشر شده است. عنوان این کتاب برگرفته از یک مصراع از شعر سعدی است.

داریوش ارجمند متولد سال ۱۳۲۳ در مشهد، تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه فردوسی مشهد در رشته کارشناسی تاریخ و جامعه‌شناسی سپری کرد. سپس برای ادامه تحصیل عازم پاریس شد. او در پاریس مدرک کارشناسی ارشد تئاتر و سینما را از دانشگاه سوربن دریافت کرد. او تاکنون در ده‌ها فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی بازی کرده است که از میان آنها می‌توان به سگ‌کشی، آدم برفی، ناصرالدین‌شاه آکتور سینما و ناخدا خورشید اشاره کرد.

مراسم نکوداشت داریوش ارجمند به همراه رونمایی از سه کتاب جمعه ۲۳ شهریور از ساعت ۱۹ در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

منبع: هنرآنلاین

لینک کوتاه

مطالب مرتبط

نظر شما


آخرین ها